Jak provonět prádlo na dlouhou dobu?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Markéta007

Jak provonět prádlo na dlouhou dobu?

Nový příspěvek od Markéta007 » 29 črc 2016 10:07

Čím to je že někomu krásně voní prádlo i hodně dlouho po praní? Co do praní kromě prášku přidat? Chci mít dlouho voňavé potahy na peřiny a polštáře. Děkuji za odpověď




Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 29 črc 2016 19:14

Já jsem zatím neobjevila žádný prášek nebo gel na praní, ani aviváž, která by vydržela vonět dlouho i po usušení. Ložní prádlo suším venku na vzduchu, voní větrem a to mi vyhovuje. Do skříně dávám plátěný sáček se sušenou levandulí. Mám ji na zahrádce a stejně se po odkvětu musí ostříhat, tak ji hned nasuším. Voní příjemně a vonět vydrží až do příštího léta, do nové sklizně. Prádlo je tou vůní nasáklé a taky voní hodně dlouhou dobu.

Markéta007

Nový příspěvek od Markéta007 » 29 črc 2016 23:32

Pokusím se taky dávat prádlo ven. S tou levandulí je to dobrý nápad ale co když mi na zahradě neroste? Jde tam i vysadit? Nebo ta roste jenom kde chce?

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 30 črc 2016 07:44

Poroste, je to nenáročná trvalka. Dá se i velmi snadno množit, stačí ulomit větvičku a zapíchnout do země. Dej jí na sluníčko.
Myslím že sáčky se sušenou levandulí se dají i koupit.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek