Vydrží živý kapr ve vaně?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
František O.

Vydrží živý kapr ve vaně?

Nový příspěvek od František O. » 11 lis 2016 15:49

Dobrý den všem. Když koupíme na vánoce kapra a nenecháme ho zabít, vydrží několik dní ve vaně? Kvůli dětem. Potěšilo by je to. Nikdy jsem to ale nezkoušel tak nevím.




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 lis 2016 15:56

I když se kapr při koupi jeví zdravý, delší dobu ve vaně nevydrží - lehne na bok a v nejhorším případě poplave břichem vzhůru. Pokud ho koupíš ráno na Štědrý den, co večeře by vydržel fit.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 11 lis 2016 16:04

Mám z dob dětství zkušenost, že zdravý kapr den nebo dva vydrží, pak umře stresem nebo hlady. A ty poslední dny jeho života budou pro něho veliké utrpení.
U nás doma také býval živý kapr ve vaně, nám dětem se moc líbil a bylo to fajn. Ale když pak měl být náš Pepa k večeři, nikdo z nás dětí ho nejedl.....

František O.

Nový příspěvek od František O. » 11 lis 2016 16:14

Díky za názor. Nenapadlo mi že pak když kapr zmizí a bude se podávat večeře že to bude dětem podezřelé. Máte oba pravdu. Raději zajdeme někdy do ZOO na zvířata a kapra necháme na jídlo a né jako atrakci. Otevřeli jste mi tím oči za to vám děkuji.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 11 lis 2016 16:26

Kapr vám ve vaně nelekne stresem ani hladem ale na nedostatek okysličené vody.Pokud jej chcete uchovat v kondici než ho zabijete tak je potřeba vodu provzdušňovat.Nejléme vzduchovacím zařízením kterým se okysličuje voda v akváriu.Je to naprosto ověřená metoda.Další možnost je ta že mu čůrkem dopouštíte vodu aby se okysličovala přirozeným postupem že čeří vodu.Vzhledem k cenám vodného a stočného ale je to metoda finančně náročná.


Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 12 lis 2016 06:53

To je pravda, kyslík určitě chybí. U nás se to dělalo tak, že se občas část vody z vany vypustila a připustila nová. Ale ta městská voda je chlorovaná, stejně v ní nemůže dlouho přežít. Já si ho raději kupuji až na Štědrý den a nechávám rovnou zabít.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 13 lis 2016 17:56

Ona zase tak silně chlorovaná není aby to bylo na jeho ůjmu.Okysličením a nebo tím čůrkem se voda načeří a chloru rapidně ubývá.Vždyť je to pitná voda.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek