Zalévat muškáty přes zimu?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Baruna

Zalévat muškáty přes zimu?

Nový příspěvek od Baruna » 14 lis 2016 16:22

Zdravím. Mám už sklizené muškáty na příští rok. Vypadají ale dost žíznivě. Mají se i přes zimu v chladné místnosti zalévat? Nebo je nechat uschnout a zalít až na jaře?

Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Zdravestravovani.cz a proto je doporučuji.




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 14 lis 2016 16:36

Nejsem pěstitelem muškátů (zatím), ale řekl bych, že zalévat jednou týdně je potřebné, i když se muškáty ukládají v teplotě 6-8 °C. Něco jiného je u cibulovin, ty bych nezaléval.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 14 lis 2016 17:45

Určitě zalévat. Nedá se říct jednou týdně, záleží na tom v jak chladné místnosti jsou, jak rychle zemina vysychá. Když vidím že je suchá (světlá) zaliji je. Většinou je to každý druhý den, neměly by přeschnout.
Skladuji je ve světlé místnosti kolem 15 stupňů, mám je už mnoho let, tak jim to vyhovuje.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 14 lis 2016 17:51

Ann, jsem rád, že jsem tady narazil na pěstitelku muškátů. Příští rok chci začít a doufám, že mi pomůžeš s radami. ;)

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 14 lis 2016 18:00

Mudr.Lante, nejsem pěstitelka muškátů. Jen je mi je líto vyhodit, tak se o ně starám. :lol:
Jak se to má, to nás učili ve škole a nejvíc mi dala praxe v květinářství. Tam všechno co jsme zanedbali chcíplo a to byla velká ztráta. To se člověk rychle naučí co s kterou rostlinou udělat. :lol:


Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 14 lis 2016 18:14

Ann, ale i tak bych někdy poradit. To víš, já jsem přes maso. :lol:

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 15 lis 2016 07:20

Jistě, klidně se ptej. Já se zase budu ptát, až budu chtít vyrobit dobré domácí klobásky. ;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 15 lis 2016 07:26

Ann :mrgreen:Poznámka majitele:Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Zdravestravovani.cz a proto je doporučuji.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek