Chytne se ještě televizní signál na normální anténu?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Kaplan

Chytne se ještě televizní signál na normální anténu?

Nový příspěvek od Kaplan » 21 úno 2017 15:34

Pojedeme na chatu kde máme ještě starou anténu a klasickou přípojku do televize. Chytne se na to ještě nějaký program?




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 21 úno 2017 15:56

Ano, na klasickou, tedy starou anténu signál jde chytit a dokonce i na pokojovou, ale podmínka je mít signál.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 21 úno 2017 18:39

Záleží v jakém TV pásmu anténa přijímá.V současné době pozemní vysílače vysílají ve IV. a V. TV pásmu.Možná ještě ve III. svislá polarizace TV vysílač Ještěd.Ale pokud máte anténu stavěnou ještě na I. a II. TV pásmo tak těžko.Ale moje informace nemusí být úplná.Už je to hodně let kdy jsem do toho amatérsky fušoval.

Kaplan

Nový příspěvek od Kaplan » 21 úno 2017 19:54

Chytal jsem na to televizní signál někdy v roce 2000. Od té doby jsem televizi nezapnul protože se na chatu nejezdilo.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 21 úno 2017 20:06

No tak to tam máte zřejmě široko pásmovou anténu pro příjem IV.aV.pásmo.V té době už se prakticky v I nevysílalo.II.pásmo je pro VKV.Tak že nemějte obavy.Může ale být zpuchřelý koaxiální kabel ,zoxyddované svorky na dipolu a pod.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek