Legální či nelegální?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Mudr.Lant

Legální či nelegální?

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 17 dub 2017 17:52

Je tu spor, do kterého už nebudu zasahovat...
..., ale chci se zeptat, jak je to s webem, který zveřejňuje fotky z celého světa a pochybuji, že má od každého autora písemný souhlas, aby je mohl, jako majitel webu, zveřejnit?! A druhá věc je, že pokud vyfotím doma něco, kde je mimo jiné i hořčice, musím rozmazat, zakrýt... název jejího výrobce, abych nedělal reklamu?
Adresy webových stránek přes SZ.




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 17 dub 2017 18:04

Je to naprosto absurdní a nedořešené a dořešit to snad ani nejde.
Mudr.Lante, omlouvám se ti, ale jelikož lze předpokládat dost velký zájem o tvůj dotaz, využiji tvého vlákna k malému prohlášení:
Já, satam, prohlašuji tímto, že se nadále odmítám účastnit žabomyších válek, vedených na tomto webu a soustředím se pouze na činnost, ke které je web určen, tedy odpovídat na dotazy, které sem jiní účastníci vloží, a to v rámci Pravidel webu.
Pokud někdy opravím odpověď někoho jiného, činím tak na základě svých znalostí s čistým svědomím a bez vedlejších úmyslů a napadání toho, který podle mě chybně odpověděl. Bránit se budu jen proti zjevnému napadání a útokům na moji osobu a pokud možno k tomu využiji autority Admina.
Doporučuji všem ostatním se zamyslet a učinit podobné vnitřní rozhodnutí. Pak zde může panovat poklidné soužití.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 17 dub 2017 18:34

satam Je to naprosto absurdní a nedořešené a dořešit to snad ani nejde.
Mudr.Lante, omlouvám se ti, ale jelikož lze předpokládat dost velký zájem o tvůj dotaz, využiji tvého vlákna k malému prohlášení:
Já, satam, prohlašuji tímto, že se nadále odmítám účastnit žabomyších válek, vedených na tomto webu a soustředím se pouze na činnost, ke které je web určen, tedy odpovídat na dotazy, které sem jiní účastníci vloží, a to v rámci Pravidel webu.
Pokud někdy opravím odpověď někoho jiného, činím tak na základě svých znalostí s čistým svědomím a bez vedlejších úmyslů a napadání toho, který podle mě chybně odpověděl. Bránit se budu jen proti zjevnému napadání a útokům na moji osobu a pokud možno k tomu využiji autority Admina.
Doporučuji všem ostatním se zamyslet a učinit podobné vnitřní rozhodnutí. Pak zde může panovat poklidné soužití.

:-y

Uživatelský avatar
Einstein
člen
Příspěvků 645
Registrován 31 led 2017 07:09

Nový příspěvek od Einstein » 17 dub 2017 18:42

satam Je to naprosto absurdní a nedořešené a dořešit to snad ani nejde.
Mudr.Lante, omlouvám se ti, ale jelikož lze předpokládat dost velký zájem o tvůj dotaz, využiji tvého vlákna k malému prohlášení:
Já, satam, prohlašuji tímto, že se nadále odmítám účastnit žabomyších válek, vedených na tomto webu a soustředím se pouze na činnost, ke které je web určen, tedy odpovídat na dotazy, které sem jiní účastníci vloží, a to v rámci Pravidel webu.
Pokud někdy opravím odpověď někoho jiného, činím tak na základě svých znalostí s čistým svědomím a bez vedlejších úmyslů a napadání toho, který podle mě chybně odpověděl. Bránit se budu jen proti zjevnému napadání a útokům na moji osobu a pokud možno k tomu využiji autority Admina.
Doporučuji všem ostatním se zamyslet a učinit podobné vnitřní rozhodnutí. Pak zde může panovat poklidné soužití.
Hodně dobrý názor :-y . Souhlasím že napíšeme každý odpověď a uživatel si vybere.
Pokud napíšu že bych to vyčistil savem a ty mi opravíš "Einsteine savo bych na to nedával, může poškodit látku", nebudu se hádat ale uznám názor i druhého. Nemám s tím žádný problém. Nenaštvu se pokud mi někdo opraví že by to řešil jinak. Já jsem názor napsal a uživatel má mozek a zvolí si sám na koho radu dá. Nám se tu bude ale úplně jinak žít. Konečně rozumný nápad :-y . S každou hádkou tu děláme akorát nepříjemnou atmosféru. Pokud tu chceme všichni vycházet tak proč se pořád handrkovat. Je to zbytečný. Co mam zprávy tak od zítřka bude zase platit reklama a budou se od rána ptát zase lidi (ptal jsem se na to poštou proč je to tu teď volnější).
Budu si taky všímat svého a doufám že admin bude odstraňovat (ne opravu názoru) ale všechny příspěvky vyvolávající hádky co nemají s otázkou a odpovědí nic společného a řeší pouze spor dvou lidí a otázky se to netýká. To ať si nechají na soukromou poštu.

Uživatelský avatar
Einstein
člen
Příspěvků 645
Registrován 31 led 2017 07:09

Nový příspěvek od Einstein » 17 dub 2017 18:54

Myslím že bude hodně záležet na novém Adminu. Kdyby napsal nepřeju si vkládat obrázky co nejsou přímo autora, tak jsme si ušetřili dva dny hádek http://www.24poradna.eu/panuje-tu-bezvladi-t9479.html . Každý by to měl respektovat a bylo by po hustější atmosféře. Kdo sem koukne a vidí ten příspěvek tak si zaklepe na hlavu že se neumíme dohodnout. Tímto taky to uzavírám a nechci už se k tomu vracet.


Uživatelský avatar
Einstein
člen
Příspěvků 645
Registrován 31 led 2017 07:09

Nový příspěvek od Einstein » 17 dub 2017 19:02

Mudr.Lant Je tu spor, do kterého už nebudu zasahovat...
..., ale chci se zeptat, jak je to s webem, který zveřejňuje fotky z celého světa a pochybuji, že má od každého autora písemný souhlas, aby je mohl, jako majitel webu, zveřejnit?! A druhá věc je, že pokud vyfotím doma něco, kde je mimo jiné i hořčice, musím rozmazat, zakrýt... název jejího výrobce, abych nedělal reklamu?
Adresy webových stránek přes SZ.
Mají v podmínkách že kdo nahraje obrázek tak je za to zodpovědný. Tím se v případném sporu zbavují zodpovědnosti. Alespoň takto to chápu já. S tou hořčicí bych to neřešil, kolikrát je zapotřebí sem nahrát obrázek? Jednou za 14 dní? Něco jiného je když sem dáš obrázek jako odkaz (když na něj nemáš autorská práva) https://www.google.cz/search?q=auto&rls ... M:&spf=190 , uživateli se otevře v novém okně a je to ne? Uživatel si ho prohlédne a zase je zpět na poradně, takže ho nikam nepošleš na jinou poradnu tak ani ten odkaz podle mě nevadí.

nechápavá
člen
Příspěvků 491
Registrován 09 úno 2017 10:01

Nový příspěvek od nechápavá » 17 dub 2017 22:22

Einstein nepřeju si vkládat obrázky co nejsou přímo autora
Admin to ale nenapsal a ani k tomu nejspíš nemá důvod, protože za to co tu zveřejníme jsme zodpovědný každý sám. Ta hádka je naprosto nepochopitelná a to proto, že každý se má starat sám o sebe, o svou právní zodpovědnost.
Myslet si můžeme každý co chceme, ale napomínat tu ostatní přísluší jen a pouze adminovi.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Je psí spřežení nelegální?
       od Vondra » 22 črc 2017 11:45 »
    5 Příspěvků
    998 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Vondra
    22 črc 2017 12:52
  •    Je trhání větviček v lese nelegální?
       od Kuba H. » 02 lis 2017 11:33 »
    7 Příspěvků
    1798 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    02 lis 2017 14:50
  •    Je nelegální vyhánět žížaly ze země elektrickým proudem?
       od Katrin Sv. » 08 srp 2018 10:16 »
    3 Příspěvků
    840 Zobrazení
    Poslední příspěvek od dabač
    08 srp 2018 19:41
  •    Mate OS Windows legalni?
       od Mozkomor » 21 dub 2017 15:31 »
    7 Příspěvků
    1357 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    21 dub 2017 16:16
  •    Legální zbraň na obranu v noci?
       od Vladěna K. » 05 čer 2017 09:15 »
    4 Příspěvků
    983 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    05 čer 2017 09:39