vyplácení nemocenských davek

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Jana

vyplácení nemocenských davek

Nový příspěvek od Jana » 20 črc 2017 18:28

Dobrý den,zajímalo jak dlouho trvá vyplácení nemocenske.Marodím už pul roku a lekař mi sdělil,že mi bude muset neschopenku ukončit,že mi končí podpurčí doba a musím bud nastoupit do práce,nebo zažádat o inv.duchod,který mi těžko schválí.Jelikož marodím se zády a nemám zas nic strašneho s čím by se šlo i přes me strašne stavy do duchodu. :-)( :-)(




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 20 črc 2017 18:56

Podpůrčí doba je 380 dnů, ale do této doby se poté počítají doby předchozích dočasných pracovních neschopností, pokud spadají do období 380 kalendářních dnů před vznikem momentální dočasné pracovní neschopnosti. Pokud ti lékař oznámil, že ti končí pracovní neschopnost, pravděpodobně jsi marodila už před poslední PN. Můžeš ovšem požádat o výplatu nemocenského po uplynutí podpůrčí doby, která trvá 3 měsíce, ale může se opakovat. V tom případě musíš navštívit LPK k prozkoumání tvého zdravotního stavu a může se stát, že ti navrhne ID.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Je vyplácení důchodu spolehlivé a pravidelné ?
       od Šimon » 24 kvě 2017 08:11 »
    1 Příspěvků
    515 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    24 kvě 2017 08:42