Jak jste spokojeni s poplatky bank?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Mudr.Lant

Jak jste spokojeni s poplatky bank?

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 04 říj 2017 10:54

K***A, to už není možné, co si ti WC ještě nenaúčtují! Protože u nás v Kaufu kvůli jeho rekonstrukci odstranili bankomat, musel jsem použít služeb u jiné banky. Za kouknutí se na zůstatek a následný výběr si moje banka ukradla z mého účtu 25+45=70 korunek. Pokud se najde takový blbec jako já, tak za rok si můžou pořídit už opravdu zlaté kliky. Bastardi!




Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 04 říj 2017 11:29

Proč raději neplatíš kartou??
;)
Jde o to, že banky si vzájemně výběry z bankomatů zpoplatňují (provoz bankomatu je drahý), takže přenáší poplatek na klienta (vcelku logicky). Ale to bys měl vědět - máš to v ceníku služeb ke kartě...
;)
Řešení?
a) přejít k bance, která má tyto poplatky nižší (žádné - i takové jsou)
b) vyhledávat jen bankomaty 'své' banky
c) platit u obchodníků kartou (to má nevýhodu zase pro obchodníky - banka si strhává poplatek za platby kartou a obchodník platí i pronájem terminálu)
___
Neboj - banka si - jako každý poskytovatel služeb, nechá za své služby zaplatit...
A v případě zpoplatněného výběru z bankomatu logicky (nevím, jakou máš banku) nejvíce vybírá ta banka, která má nejméně vlastních bankomatů. A naopak nejlevnější bude mít tento poplatek banka, která má bankomatů nejvíce.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 04 říj 2017 12:12

mowla Proč raději neplatíš kartou??
;)
Jde o to, že banky si vzájemně výběry z bankomatů zpoplatňují (provoz bankomatu je drahý), takže přenáší poplatek na klienta (vcelku logicky). Ale to bys měl vědět - máš to v ceníku služeb ke kartě...
;)
Řešení?
a) přejít k bance, která má tyto poplatky nižší (žádné - i takové jsou)
b) vyhledávat jen bankomaty 'své' banky
c) platit u obchodníků kartou (to má nevýhodu zase pro obchodníky - banka si strhává poplatek za platby kartou a obchodník platí i pronájem terminálu)
___
Neboj - banka si - jako každý poskytovatel služeb, nechá za své služby zaplatit...
A v případě zpoplatněného výběru z bankomatu logicky (nevím, jakou máš banku) nejvíce vybírá ta banka, která má nejméně vlastních bankomatů. A naopak nejlevnější bude mít tento poplatek banka, která má bankomatů nejvíce.
Přecházet nemíním, celkově jsem spokojený. Pravda, já na ceník nehleděl, co se týká výběru z jiného bankomatu, poprvé jsem takto použil cizí bankomat a taky naposled.... to raději zajdu do své banky.
U prodejců ovoce a zeleniny, kde jsem chtěl nakoupit by mne s kartou poslali do - víš kam.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek