Dokáží vás některé otázky zmást?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Mudr.Lant

Dokáží vás některé otázky zmást?

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 19 říj 2017 18:55

Mne ano, zrovna tato kovovy-otocny-talir-v-mikrovlnne-troube ... 13621.html
Kdyby tazatel napsal typ MT, nepsal bych takové bludy, ale zjistil bych více.




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 19 říj 2017 19:34

Ani ne tak zmást, jako zblbnout. Protože na některé otázky moje přirozená inteligence nestačí :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Admin Pavel Soukup
člen
Příspěvků 76
Registrován 11 črc 2017 21:49

Nový příspěvek od Admin Pavel Soukup » 20 říj 2017 13:24

Mudr.Lant Mne ano, zrovna tato kovovy-otocny-talir-v-mikrovlnne-troube ... 13621.html
Kdyby tazatel napsal typ MT, nepsal bych takové bludy, ale zjistil bych více.
Mám připnout na hlavní stránku nebo na stránku kde se vytváří otázka odkaz Jak správně vytvořit otázku ?

Kde by bylo popsané například i to že pokud se jedná o elektroniku aby tazatel uvedl přesný typ výrobku?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 20 říj 2017 13:51

Admin Pavel Soukup Mám připnout na hlavní stránku nebo na stránku kde se vytváří otázka odkaz Jak správně vytvořit otázku ? Kde by bylo popsané například i to že pokud se jedná o elektroniku aby tazatel uvedl přesný typ výrobku?
Možná by to pomohlo - ale podle mých zkušeností to návštěvníci nečtou...
:(
Pokud to ale uděláš, zmin, že třeba u problémů s počítačem je potřeba zmínit konfiguraci a OS...
U telefonů typ...
;)

Uživatelský avatar
Matěj Trdelka
člen
Příspěvků 566
Registrován 06 čer 2017 11:20

Nový příspěvek od Matěj Trdelka » 20 říj 2017 14:03

Nebo to nedávat jako odkaz a napsat to nad formulář kde se otázka pokládá.


Uživatelský avatar
Matěj Trdelka
člen
Příspěvků 566
Registrován 06 čer 2017 11:20

Nový příspěvek od Matěj Trdelka » 24 říj 2017 13:24

Možná je to blbost ale co nad formulář kde se vytváří otázka napsat něco takového?



Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká. Například: Myčka nádobí neohřívá vodu. Předměty typu "Prosím o rychlou odpověď" nebo "Dotaz" nejsou vhodné.

Pokud se jedná o elektroniku, DVD, mobil, PC, nezapomeňte napsat konkrétní typ výrobku včetně operačního systému. Dočkáte se nejvhodnější odpovědi pro konkrétní zařízení a ulehčí to rádcům práci s identifikací výrobku.

Pomyslete na to, že lidé, kteří zde radí, tak činí dobrovolně a bezplatně. Slova "prosím" a "děkuji" rozhodně nejsou zbytečná.

Uživatelský avatar
Admin Pavel Soukup
člen
Příspěvků 76
Registrován 11 črc 2017 21:49

Nový příspěvek od Admin Pavel Soukup » 24 říj 2017 15:30

Matěji, díky za návrh. Každého návrhu si cením. Třeba by to bylo vhodné. Počkáme co napíší ostatní, jelikož mají hodně zkušeností z ostatních poraden a čekám až někdo napíše jestli to bude uživatele spíše otravovat nebo motivovat aby došlo k doplnění otázky. Určitě někdo napíše kdo má více zkušeností na poradnách než já.

Uživatelský avatar
Admin Pavel Soukup
člen
Příspěvků 76
Registrován 11 črc 2017 21:49

Nový příspěvek od Admin Pavel Soukup » 24 říj 2017 16:00

Omlouvám se uživateli Satam, jelikož jsem mu chtěl odpovědět a omylem jsem klikl na upravit.

Jestli chceš tak to prosím napiš ještě jednou, fakt to byla moje chyba, nepsal si nic špatného, omlouvám se.

Třeba by tazatel hned uvedl o jaký výrobek se jedná a pak by bylo řešení problémů hned jasné.
Satam Mezi námi, tady na poradně jsou docela "jednoduché" otázky.
Stačí říct a můžu zacílit reklamu i na odborné servery. Uděláme to takto, až budu u PC (teď píši na mobilu), tak sem hodím kategorie které mám od reklamních systémů jako google.cz nebo seznam.cz či etarget.cz atd.. Pak mě napíšete které kategorie mám označit (na vybraných webech podle kategorie se potom bude zobrazovat reklama na poradnu). Jsou tam samozřejmě i technické a odborné servery. Myslel jsem že to 5 rádců nedá. Tak uvidíme. Dám sem ten seznam kategorií na které lze reklamu zacílit. Samozřejmě že čím více tím lépe. Bál jsem se že zde bude pak každá třetí otázka nezodpovězena. Tak uvidíme. Až to sem hodím tak napište jaké kategorie mám přidat.

Uživatelský avatar
Admin Pavel Soukup
člen
Příspěvků 76
Registrován 11 črc 2017 21:49

Nový příspěvek od Admin Pavel Soukup » 24 říj 2017 16:02

Aby to nevypadalo že jsem to smazal schválně (opravdu to byl překlikl), ještě si psal že jde poradně o množství otázek. To je samozřejmě pravda. Čím více otázek, tím více lidí přijde z vyhledávače.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 24 říj 2017 16:08

Admine, pravdu sice máš, ale rozmysli se, kolik tady máš "odborných" rádců. Asi tak 5, a to si/ti fandím. Vždyť je nás tu pár a ještě se bohužel pereme mezi sebou. Klidně to ber i jako reakci na to, co jsi před chvilkou doplnil. Takže můj názor je ten zkusit přitáhnout jak kvalitní odborné rádce, tak potom s tím přijdou i tazatelé s "kvalitními" otázkami. Bez toho se tady dále nepohneme. Je to jak říkáš, moje zkušenost z jiných fór.

Ale jak ty rádce přitáhnout? Kdybych to věděl tak to udělám. Mám zaplatit reklamu "hledáme rádce na poradnu"? Nebo dát podobný příspěvek na Facebook poradny? Ten má odběr asi 50 lidí jenom. Nechci spamovat na jiných poradnách "pojďte radit k nám". Víš jak to myslím.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek