Nová kamera do auta

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Tonda

Nová kamera do auta

Nový příspěvek od Tonda » 03 říj 2017 14:51

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o pomoc. Potřeboval bych poradit slušnou kameru do auta. Chtěl bych už něco slušnějšího a ne něco za pár korun z Číny. Nedávno jsem četl něco o kamerách s wifi. Můžu se ještě zeptat k čemu to slouží a jestli je to dobré mít autokameru s wifi? Děkuji Tonda.




Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 03 říj 2017 15:19

Co je kamera do auta? ;) K jakému účelu ji chceš?
___
Na co se ptám? - chceš:
a) kameru pro záznam jízdy dopředu
b) kameru pro záznam jízdy dopředu + záznam toho za tebou (jakoby ve vnitřním zrcátku, dvojitá kamera)
c) couvací kameru
___
Wifi má smysl pouze pro C - napájení kamery napojíš na couvací světla (což je nedaleko a snadné) a signál nemusíš tahat do palubky kabelem, poslouží k tomu wifi (a zobrazovat můžeš třeba na smartphone, tabletu, integrovaném 'entertaimentu' - pokud to umožňuje...).
___
Pro A a B není wifi - v podstatě, k ničemu (těžko budeš obraz neustále on-line přenášet na další zařízení), slouží primárně k tomu, abys nemusel kameru pro přenos záznamu k dalšímu zpracování do počítače přetahovat kabelem (nejrychlejší a nejspolehlivější způsob) nebo vyndavat SD a tu připojovat do čtečky (i to je rychlejší, než wifi). Tedy - předpokládám, že kameru nebudeš nechávat trvale v autě a stejně ji budeš vytahovat a odnášet.
Jediný důvod pro wifi kameru by snad bylo, kdybys chtěl záznamy z ní zpracovávat v tabletu či smartphone (nepohodlné, ale nemáš-li počítač, je to možné).

Tonda

Nový příspěvek od Tonda » 04 říj 2017 15:00

Couvací kameru asi nepotřebuji, takže mezi možnostmi je buď A nebo B. Nevím je užitečné mít kameru i dozadu? Je vůbec na ní něco vidět?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 04 říj 2017 15:14

Tonda Couvací kameru asi nepotřebuji, takže mezi možnostmi je buď A nebo B. Nevím je užitečné mít kameru i dozadu? Je vůbec na ní něco vidět?
A či B...
B zabírá pozorovací úhel podobný, jaký vidíš ve vnitřním zpětném zrcatku - takže je na záznamu vidět třeba to, že na tebe někdo najíždí, jak ty předjíždí...
WiFi nezminujes.
Proč ses na něj tedy ptal?
;)
Jen - pokud A - zkus namísto kamery použít třeba smartphone či tablet, funkčně je to dostatečně a budeš mít ó heblo méně. Vyzkoušeno...
:lol: a:-)

Metalák

Nový příspěvek od Metalák » 05 říj 2017 08:52

Wifinu využiješ i pokud nemáš couvací kameru.


Tonda

Nový příspěvek od Tonda » 05 říj 2017 15:31

Tak ty jsi jasně napsal , že wifi využiješ jenom u možnosti C a couvací kameru nepotřebuju, tak se ptám na ten zbytek. Navíc metalák píše, že má i jiný využití, tak jak to teda je?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 05 říj 2017 16:36

Tonda Tak ty jsi jasně napsal , že wifi využiješ jenom u možnosti C a couvací kameru nepotřebuju, tak se ptám na ten zbytek. Navíc metalák píše, že má i jiný využití, tak jak to teda je?
Jak jsem psal - 03 říj 2017 15:19 (poslední odstavec - ať to nemusím citovat celé)...
:lol:
A co tím myslí Metalák nemám tucha - to se musíš zeptat jej...
;)

Tonda

Nový příspěvek od Tonda » 06 říj 2017 15:27

Aha, to jsem nějak úplně přehlídnul, že jste to tam psal. No vyndavat kameru asi moc nebudu, protože parkuji v garáži. Takže jako myslíš, že přenos záznamů přes wifi do mobilu by za to nestálo? Zase o tok rychlejší ten přenos přes kabel není nebo jo? A nedá se přes tu wifi ta kamera i nastavovat třeba?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 06 říj 2017 15:48

Tonda Aha, to jsem nějak úplně přehlídnul, že jste to tam psal. No vyndavat kameru asi moc nebudu, protože parkuji v garáži. Takže jako myslíš, že přenos záznamů přes wifi do mobilu by za to nestálo? Zase o tok rychlejší ten přenos přes kabel není nebo jo? A nedá se přes tu wifi ta kamera i nastavovat třeba?
Ad rychlost - kabel (USB) je řádově rychlejší, ale záleží také na tom, jak často, jak velké video a kam je budeš stahovat, WiFi je rozhodně pohodlnější... A je fakt, že kabelem mobil či tablet nepripojis.
Ad nastavování - je takový rozdíl nastavovat něco přímo na kameře a nebo na telefonu? Stejně musíš sedět v autě se zapnutým zapalováním (připojovat kameru - napajeni, natvrdo, rozhodně nedoporucuju).
;)

Tonda

Nový příspěvek od Tonda » 09 říj 2017 12:30

Bude to právě moje první kamera. A nevím co všechno se musí nastavovat a jak často. A co myslíš tím připojit na tvrdo?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 09 říj 2017 13:48

Tonda Bude to právě moje první kamera. A nevím co všechno se musí nastavovat a jak často. A co myslíš tím připojit na tvrdo?
První kamera?
Asi máš smartphone... Tak si stáhní nějakou aplikaci kamery on-board - a vyzkoušej si, co vlastně chceš či nechceš...
;)

"natvrdo"...
Začnu trochu rozvláčně...
;)
Kamera, aby fungovala, musí být připojena na elektriku.
1. nejjednodušší - zapojíš ji do CL (zapalovače), necháš viset kabel (opruzuje, zejména při řazení), vadí ve výhledu; CL - běžně, nefunguje, je-li vypnuté zapalování auta
2. složitější - natáhneš kabel napájení palubkou nebo pod tapecírungem střechy tak, aby nezavazel, ale zapojíš na CL - kabel nezavazí, ale omezení vypnutým zapalováním trvá
3. viz 2., ale kabel napojíš přímo na trvale napájenou svorku pojistkové skříně - ideální, pokud autem jezdíš 'furt', jinak ti sosne za dva či tři dny bateku a nenastartuješ
4. viz 2, ale napojíš napájení přímo na baterku - kromě 3. ti hrozí, že auto vyhoří - to je to "natvrdo"

Metalák

Nový příspěvek od Metalák » 10 říj 2017 14:54

S tou aplikací má mowla pravdu, je dobré si to vyzkoušet předem než aby tě pak štvala. Stejně by sem si za tou wifinou být tebou stál :)

Tonda

Nový příspěvek od Tonda » 11 říj 2017 15:25

Dobře díky. S tím smartphonem to zkusím a pak když tak dám vědět jak jsme se rozhodl.

Tonda

Nový příspěvek od Tonda » 17 říj 2017 15:07

Tak jsem zkusil nahrávat přes ten mobil a příjde mi, že to ten telefon dost ničí, ale jinak celkem dobrý. Teď by se asi tedy koukl po nějaké té kameře.

Metalák

Nový příspěvek od Metalák » 19 říj 2017 12:13

No tak s tim telefonem je to úplně o ničem, já myslel, že koukneš na nějaký ty appky ke kameře :D. Hele jestli chceš lepší kameru (nevím jakej máš rozpočet) tak koukni po truecamce ta má s wifinou a kamery jsou to dobré.

Tonda

Nový příspěvek od Tonda » 20 říj 2017 12:45

Děkuji za tip. Určitě se na ně kouknu.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 31 říj 2017 10:35

Metalák No tak s tim telefonem je to úplně o ničem, já myslel, že koukneš na nějaký ty appky ke kameře :D. Hele jestli chceš lepší kameru (nevím jakej máš rozpočet) tak koukni po truecamce ta má s wifinou a kamery jsou to dobré.
Úplně o ničem?
:lol:
Tak sem kousek dneska nahraný dám - resp. ne sem, ale na uložto, tady je odkaz - https://www.ulozto.cz/!1uBcotOj2305/201 ... -07-03-mp4 , kdo má zájem si může stáhnout a udělat si obrázek sám (velikost je cca 84 MB)...
:lol:
Jen pro info - je to natočeno AutoBoy BlackBox na nepříliš výkonném stroji (2 GB RAM, čtyřjádro 1.0 MHz, Android 6.0)...

Mikula
člen
Příspěvků 114
Registrován 11 říj 2017 15:14

Nový příspěvek od Mikula » 31 říj 2017 13:17

Já osobně mám taky radši kameru než smartphone. Držím se pravidla, že je lepší mít víc kvalitních zařízení, co dělají jednu věc než mít jenom jedno zařízení co dělá všechno na půl. Ale samozřejmě jak komu vyhovuje. :-)

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 31 říj 2017 13:33

Mikula Ale samozřejmě jak komu vyhovuje. :-)
;)
Jasně, já zase preferuji co nejméně krámů...
;)


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jak se připojí kamera k PC?
       od Leoš Prášek » 15 srp 2016 07:14 »
    2 Příspěvků
    891 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Leoš Prášek
    15 srp 2016 07:16
  •    Proč už se dneska nenatáčí skrytá kamera?
       od Naďa » 03 led 2017 06:35 »
    4 Příspěvků
    1238 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    03 led 2017 12:29
  •    Kamera na chalupu
       od Anneska » 31 srp 2017 14:18 »
    39 Příspěvků
    6770 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Anneska
    18 říj 2017 12:33
  •    Jak sledovat na PC co natáčí kamera na mobilu?
       od Míra Hájina » 20 pro 2017 17:50 »
    11 Příspěvků
    1916 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    21 pro 2017 11:13
  •    Je kamera v šatnách povolena?
       od alex » 22 led 2018 20:11 »
    1 Příspěvků
    602 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    23 led 2018 08:33