Mám koupit chůvičku s kamerou?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Maternita
člen
Příspěvků 32
Registrován 03 lis 2017 09:59

Mám koupit chůvičku s kamerou?

Nový příspěvek od Maternita » 03 lis 2017 11:45

Ahoj všem, budu pořizovat jako dárek k vánocům sestře chůvičku. Otázka je tedy jasná jaké jsou pro a proti klasik chůvičky a jaké jsou pro a proti chůvičky s kamerou? Jestli tedy nějaké jsou.




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 03 lis 2017 11:58

Já ti nějak nevím. Dcera měla chůvičku, sice bez kamery, ale posloužila. Maminka si má odpočinout a ne neustále hlídat mimčo. Za mých miminkovských let to nebylo. Stačilo řvát a máma byla u mne na to tata. :lol:

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 03 lis 2017 18:27

Já také neporadím. Měla jsem tu bez kamery a stačila bohatě. Stejně když slyšíš, že se něco děje, hned se běžíš na dítě podívat. Asi spíš záleží na tom, co si sestra přeje.

Karelina

Nový příspěvek od Karelina » 16 lis 2017 15:04

Oproti chůvičce s kamerou nevidím žádné mínusy s tou klasickou. Je to velké ulehčení když na dítko i vidíš. Byla bych určitě pro chůvičku s kamerou.

Maternita
člen
Příspěvků 32
Registrován 03 lis 2017 09:59

Nový příspěvek od Maternita » 20 lis 2017 13:10

A je to tak, že v ní i slyšíš?? Nebo je to orientované jen na to video. Díky


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 20 lis 2017 13:20

Maternita A je to tak, že v ní i slyšíš?? Nebo je to orientované jen na to video. Díky
Chůvička
- bez videa - pouze audio
- s videem - audio i video
___
Osobně vnímám proprietální chůvičku jako zbytečný krám - za podobný peníz pořídíš IP kameru, která je mnohem využitelnější (předpokládá jen to, že máš doma vlastní LAN/WLAN - tedy hub či switch, často jsou součástí routeru).
;)

Maternita
člen
Příspěvků 32
Registrován 03 lis 2017 09:59

Nový příspěvek od Maternita » 30 lis 2017 10:50

No jo, ale tak ip kamera tě neupozorní a neslyšíš tam kdyžtak pláč ne?

Střilka

Nový příspěvek od Střilka » 05 pro 2017 12:35

No to asi neupozorní, chůvičky jsou dělané za nějakým účelem a pro určité situace, kdybych chtěl chůvičku, tak bych ji radši ničím nenahrazoval.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 05 pro 2017 14:06

Maternita No jo, ale tak ip kamera tě neupozorní a neslyšíš tam kdyžtak pláč ne?
Jsou i IP kamery s audiem, dokonce i s oboustranným, navíc mají prisvit (IR, takže dítě může být ve tme a přesto je vidíš) a mívají detekci pohybu (takže tě upozorní, pokud se dítě třeba vrtí)...
;)
Navíc je použitelná i jako alarm, nejsi-li doma (monitoring bytu...).
;)
Takové ty jednoúčelové pomůcky jsou většinou jen předražené krámy, které nikdo rozumný nekoupil - právě jen zblbli rodiče...
:lol: :lol: :lol:

Maternita
člen
Příspěvků 32
Registrován 03 lis 2017 09:59

Nový příspěvek od Maternita » 04 led 2018 10:39

Hmm tak děkuji :) nepřipadám si jako zpitomělý rodič, ale chůvičku už mám otestovanou a nemyslím si, že je to předražený krám (drahá ani tolik nebyla). A ulehčí to práci.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 05 led 2018 17:10

Maternita Hmm tak děkuji :) nepřipadám si jako zpitomělý rodič, ale chůvičku už mám otestovanou a nemyslím si, že je to předražený krám (drahá ani tolik nebyla). A ulehčí to práci.
OK...
Jaký typ a jak otestovanou a za jakou cenu a jaké má výhody vůči IP kamere???
:lol: :lol: :lol:
Materko, nenech se vysmát...
:lol: :lol: :lol:
Každý hormonY neovlivneny clovek uvažuje pragmaticky...
A nekoupi si jednoúčelový kram....
:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 17 led 2018 07:07

Nyní lze využít i telefon, nejlevnější okolo tisícovky (a navíc máš telefon jako záložní...).
;)
https://technet.idnes.cz/snowden-haven- ... zpravy_pka

Patrik

Nový příspěvek od Patrik » 17 led 2018 14:09

Můj osobní názor je, že je zbytečné kupovat nejlevnější mobil okolo tisícovky. Ty mobily většinou za moc nestojí. Třeba zrovna chůvičku využívá hodně maminek si myslím. Takže místo mobilu bych radši koupit tu chůvičku. Je to věc, která vydrží a třeba u dalšího dítěte su bude taky hodit. :-)

Maternita
člen
Příspěvků 32
Registrován 03 lis 2017 09:59

Nový příspěvek od Maternita » 17 led 2018 14:23

mowla OK...
Jaký typ a jak otestovanou a za jakou cenu a jaké má výhody vůči IP kamere???
:lol: :lol: :lol:
Materko, nenech se vysmát...
:lol: :lol: :lol:
Každý hormonY neovlivneny clovek uvažuje pragmaticky...
A nekoupi si jednoúčelový kram....
Chápu, zřejmě máte takový názor, že i my jsme to zvládli bez chůviček tak na co jsou?? Jenže doba se mění. Výhoda je například detekce pláče. Možnost mluvit na dítě, nebo pouštění ukolébavek….

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 17 led 2018 14:49

Maternita ...zřejmě máte takový názor, že i my jsme to zvládli bez chůviček tak na co jsou?...
;)
Aaale houbeles...
Jen si myslím, že chůvička je jednoúčelový 'krám'...
05 pro 2017 14:06 jsem uvedl cca toto - v podobné ceně lze koupit IP kameru (klidně s obousměrným audiem), kterou můžeš monitorovat na počítači, tabletu, telefonu (což jsou zařízení, která má snad každý) a kromě monitorování dítěte ve vedlejším pokoji (kdy plně nahradí danou chůvičku - včetně třeba pouštění ukolébavek) je tato kamera použitelná i pro vzdálený monitoring např. bytu odkudkoli na světě (jako 'alarm' jsi-li na dovolené nebo třeba jen na víkendu či nákupu... ;).
Abys věděla, co myslím, pak třeba toto - https://www.alza.cz/technaxx-tx-23-d4590774.htm ...
A jediné, co kromě kamery a zobrazovcího zařízení potřebuješ, je wifi router (což má dneska taky skoro každý).
___
Dneska jsem uvedl, že cca totéž nahradí i ještě levnější telefon s doinstalovaným SW zdarma...
___
Asi takto - je mi jedno, co si kdo koupí a jak a nač to používá...
Vadí mi ale, pokud někteří prodejci využívají neinformovanosti rodičů a jejich momentálního poporodního 'zmatku' k tomu, aby prodali zbytečnosti (chůvičku na nic jiného, než právě monitoring dítěte ve vedlejším pokoji, nepoužiješ; obvykle nemají ani takový dosah, abys mohla monitorovat vzdálenější, než právě vedlejší pokoj - dosáhne tak max. 10 m a to ještě bez překážek - ale to už asi víš)...
;)


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jak nebýt nervózní před televizní kamerou?
       od Soňa » 24 říj 2017 09:48 »
    3 Příspěvků
    686 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Eva Tulachová
    24 říj 2017 09:52
  •    Jak se naučit vystupovat před kamerou?
       od Prágl » 19 zář 2018 12:10 »
    1 Příspěvků
    511 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mikula
    19 zář 2018 12:54
  •    Jaký foťák si mám koupit?
       od fotoamatér » 06 led 2018 19:20 »
    2 Příspěvků
    632 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mikula
    08 led 2018 10:31
  •    Jakou si mám koupit jízdenku na vlak?
       od Jaromír M. » 28 čer 2018 16:21 »
    1 Příspěvků
    491 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    28 čer 2018 16:25
  •    Jaké si mám koupit auto?
       od mowla » 29 čer 2018 23:38 »
    6 Příspěvků
    1175 Zobrazení
    Poslední příspěvek od dabač
    30 čer 2018 11:42