Jde dodatečně nainstalovat do auta omezovač rychlosti?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Mirek Spurný

Jde dodatečně nainstalovat do auta omezovač rychlosti?

Nový příspěvek od Mirek Spurný » 01 pro 2017 10:56

Jde dodatečně nainstalovat omezovač rychlosti na Peugeot 206 SV? Existuje vůbec něco takového? Chtěl bych to synovi nainstalovat do auta než mu ho předám. Jinak by jezdil jako blázen.




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 pro 2017 12:41

Myslím si že to nejde, no, možná by se někdo našel, ale cena by byla asi závratná.
Ale dám ti návod, o kterém jsem slyšel v roce 1973. Jako malý kluk jsem jel ve Škodě 100 na svatbu a řidič, starší kluk, s čerstvým řidičákem, nadával, že to nejezdí rychleji jak by chtěl, protože táta mu udělal omezovač rychlosti, aby nelítal jako blázen. Tím omezovačem byl šroub M10, který jeho táta dal pod plynový pedál tak, že do podlahy provrtal vhodnou díru, zespoda nasunul šroub s vetší podložkou a s plným závitem do otvoru pod plynovým pedálem, který zajistil opět podložkou s kontramatkou a seřídil tak, aby pedál šel sešlápnou na maximální rychlost 90 km. Obě matky a celý závit natřel barvou, aby se při kontrole zjistilo, zda nebylo se šroubem manipulováno! A jak dlouho tak jezdil už nevím.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 01 pro 2017 12:43

Jde to. Ale čemu říkáte omezovač rychlosti? To je věc dobrá tak akorát na zabití, když předjíždíte a potřebujete, aby auto jelo a zrychlovalo, protože v protisměru se ne nebezpečně, ale přece jen blíží vozidlo. A v tom vám zapne omezovač a než se vzpamatujete, bum, rána a ticho. Pak můžete chodit plakat synovi na hrob a říkat si " Co jsem to já v.l udělal?". Podotýkám, že je mi přes 60 a mám najeto hodně přes 2 milióny km.
A pokud máte na mysli tempomat, tak je je pro tento případ k ničemu, protože si ho nastavuje řidič.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 01 pro 2017 12:52

K radě Mudr.Lanta: Prosím, nic ve zlém, ale jsme trochu někde jinde než byl rok 1973, a to hlavně v počtu aut na silnicích a hustotě provozu. A výroba jednoduchého omezovače (podotýkám, že nelegálního, nakonec ani ten šroub není legální, protože mění parametry motorické a rychlostní vozidla) je pro zručného amatéra záležitost pár stovek - snímač impulsů ABS, čítač a relé na vypínání palivového čerpadla. Při překročení nastavené rychlosti pak zařízení vypne dodávku paliva. Cena pár stovek.
Znovu podotýkám, že to není nic proti Mudr.Lantovi, napsal bych to stejně, ať by to napsal kdokoli.

Mirek Spurný

Nový příspěvek od Mirek Spurný » 01 pro 2017 12:55

satam Jde to. Ale čemu říkáte omezovač rychlosti? To je věc dobrá tak akorát na zabití, když předjíždíte a potřebujete, aby auto jelo a zrychlovalo, protože v protisměru se ne nebezpečně, ale přece jen blíží vozidlo. A v tom vám zapne omezovač a než se vzpamatujete, bum, rána a ticho. Pak můžete chodit plakat synovi na hrob a říkat si " Co jsem to já v.l udělal?". Podotýkám, že je mi přes 60 a mám najeto hodně přes 2 milióny km.
A pokud máte na mysli tempomat, tak je je pro tento případ k ničemu, protože si ho nastavuje řidič.
Omezovač nebude. Po přečtení Vašeho příspěvku jsem se probral a děkuji za něj.
Děkuji i Mudr.Lant za pomoc. Máte pravdu a bylo by to zbytečné.


satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 01 pro 2017 12:59

Mirek Spurný Omezovač nebude. Po přečtení Vašeho příspěvku jsem se probral a děkuji za něj.
Děkuji i Mudr.Lant za pomoc. Máte pravdu a bylo by to zbytečné.
Nemáte zač. :-)( :-)( :-)( :-pa


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Dodatečné vydání stavebního povolení?
       od petr » 27 srp 2017 08:43 »
    3 Příspěvků
    985 Zobrazení
    Poslední příspěvek od petr
    27 srp 2017 10:51
  •    Jde nainstalovat Skype na mobil?
       od Polínek » 06 zář 2016 11:53 »
    2 Příspěvků
    667 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Polínek
    06 zář 2016 12:30
  •    Jak nainstalovat tiskárnu bez CR-ROM
       od blb » 12 led 2017 15:38 »
    3 Příspěvků
    983 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Čertík
    12 led 2017 15:42
  •    Jak nainstalovat myš k počítači?
       od Bejr » 15 zář 2017 12:54 »
    11 Příspěvků
    1688 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    15 zář 2017 14:47
  •    Kolik operačních systémů můžu nainstalovat na PC?
       od Kuba777 » 06 říj 2017 19:28 »
    2 Příspěvků
    825 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Kuba777
    06 říj 2017 20:19