Čím udělat přesně dírky do kartonového papíru?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Alena

Čím udělat přesně dírky do kartonového papíru?

Nový příspěvek od Alena » 10 pro 2017 08:09

Dobré ráno. Snažím se vyrobit takovou dětskou hru a potřebuji něčím udělat do kartonového papíru přesné kulaté díry o průměru 2 cm. Nemáte nápad čím by to šlo dobře? Vystříhat nůžkami to díky tloušťce papíru není snadné. Děkuji za pomoc Alena




Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 10 pro 2017 08:18

Kolik děr potřebuješ?
1 - 2 bych byl ještě ochoten vyhlodat těmi nůžkami, ale při větší potřebě bych rozhodně obešel sousedy, jesti má někdo vysekávač na kůži či gumu (ten je nejlepší, dělá díry přesné a hladké, bez otřepů), používají to na vysekávání těsnění třeba instalatéři.
Pokud ne, pak bych se sousedů ptal na vrtáky do dřeva - šikovný kutil dokáže i s vykružovacím vrtákem (jde to opatrně i s plochým) takovou díru udělat (zvlášť pokud by šlo karton upnout mezi dvě desky a vrtat skrz dřevo - upnutí zabrání trhaní a třepení díry v papíru).
;)

Alena

Nový příspěvek od Alena » 10 pro 2017 09:19

Nějak to zkusím udělat. Bude jich tak 50. Díky za radu, pak napíšu jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 10 pro 2017 09:40

Alena Bude jich tak 50, pak napíšu jak to dopadlo.
;)
určitě dej vědět - su zvědavý...
;)
Ale kvůli 50 dírám by se tu děrovačku vyplatilo i koupit, nejlevnější kvalitní stojí okolo dvou set, kutilská sada pak taky tak nějak...
Vysekávačkou totiž uděláš jednu díru za cca 2 - 3 sekundy (včetně vyměření, samotný výsek je otázka zlomku sekundy) a díra je přesná...
Nůžtičkami si to neumím představit, ale odhaduju, že za méně, než 5 minut, to nebude - 50 děr by tak znamenalo něco přes 4 hodiny trvalého pižlání - to máš půl neděle...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 pro 2017 09:57

Je doba předvánočního pečení, tak bys mohla mít doma plechová vykrajovátka na cukroví a možná, že bys tam našla i vykrajovátko stejného průměru, který požaduješ. Pokud ho máš, polož karton na rovnou a pevnou plochu, přilož vykrajovátko, na které položíš, třeba prkýnko a úderem kladiva se karton prosekne a dírka je hotová.


Alena

Nový příspěvek od Alena » 10 pro 2017 10:03

Děkuji za další odpověď. Zkusím to jak píšete a snad něco vyjde. Jste hodný a děkuji

Alena

Nový příspěvek od Alena » 14 pro 2017 22:07

Tak to mám hotové. Nakonec jsem udělala díry hranaté řezačkou na papír.

Psala jsem Adminovy jestli sem můžu dát odkaz na video jak je to hotové a prý můžu, jelikož se to týká dotazu. Byl moc hodný. Tímto mu moc děkuji a přidávám odkaz na hotovou hru pro děti. Já to vyřezala a přítel to natočil. Ještě jednou díky Admine. Alena
https://youtu.be/oUuo8gfvLYs

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 14 pro 2017 22:16

Alena Tak to mám hotové. Nakonec jsem udělala díry hranaté řezačkou na papír.

Psala jsem Adminovy jestli sem můžu dát odkaz na video jak je to hotové a prý můžu, jelikož se to týká dotazu. Byl moc hodný. Tímto mu moc děkuji a přidávám odkaz na hotovou hru pro děti. Já to vyřezala a přítel to natočil. Ještě jednou díky Admine. Alena
https://youtu.be/oUuo8gfvLYs
:-y
Zajímavá hra. Sdělíš pravidla? Dík

Alena

Nový příspěvek od Alena » 14 pro 2017 22:20

Mudr.Lant :-y
Zajímavá hra. Sdělíš pravidla? Dík
Klasické člověče nezlob se, s tím, že můžeš propadnout a začínáš znovu. Udělala jsem to v angličtině, to snad bude mít větší úspěch.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 15 pro 2017 06:39

Alena Klasické člověče nezlob se, s tím, že můžeš propadnout a začínáš znovu. Udělala jsem to v angličtině, to snad bude mít větší úspěch.
Pěkné...
;)

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 15 pro 2017 10:40

Nechci být generál po bitvě.Ale psala jste z kartonu a tohle je lepenka.To by jste lochajznou jenom poškodila.Toto řešení je jediné ze dvou možné.Ještě na lepenku jde použít rotační děrovač.Lochajzna ne.

Alena

Nový příspěvek od Alena » 17 pro 2017 08:45

Neměl byste někdo prosím návrh co udělat za další video? Opět něco z papíru co by se lidem líbilo. Pokud by měl někdo nějaký nápad, byla bych mu hrozně moc vděčna. Nic mě nenapadá. Pokud někdo návrh přidá, Děkuji předem

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 17 pro 2017 09:22

Alena Neměl byste někdo prosím návrh co udělat za další video? Opět něco z papíru co by se lidem líbilo. Pokud by měl někdo nějaký nápad, byla bych mu hrozně moc vděčna. Nic mě nenapadá. Pokud někdo návrh přidá, Děkuji předem
Osobně se mi líbí kostry pravěkých zvířat a 3D trofejí.

Další inspirace: https://www.youtube.com/watch?v=pow5LoNeXF4


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jak dlouho zarůstají dírky na náušnice?
       od Saša » 09 kvě 2016 08:33 »
    2 Příspěvků
    1136 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Čertík
    09 kvě 2016 09:00
  •    Drobné dírky ve zdi
       od Jakub » 31 srp 2016 20:35 »
    3 Příspěvků
    1063 Zobrazení
    Poslední příspěvek od dabač
    31 srp 2016 21:10
  •    Do které dírky se strká zkoušečka elektřiny?
       od Pavlas » 09 zář 2016 19:14 »
    3 Příspěvků
    911 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    09 zář 2016 21:40
  •    Horní zásuvka na elektřinu má dírky nakřivo
       od Marcela » 10 úno 2017 17:48 »
    3 Příspěvků
    782 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Dana1982
    10 úno 2017 17:50
  •    Malé dírky v křenu?
       od Tobík » 11 led 2018 10:07 »
    4 Příspěvků
    876 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    11 led 2018 17:55