Ztupí se nůž horkou vodou?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Wikan

Ztupí se nůž horkou vodou?

Nový příspěvek od Wikan » 19 led 2018 14:37

Občas míchám třeba vařící brambory kvalitním nožem, může se ztupit nebo jinak poškodit?




Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 19 led 2018 14:48

Wikan Občas míchám třeba vařící brambory kvalitním nožem, může se ztupit nebo jinak poškodit?
WTF???
Něco míchat kvalitním nožem???
Si děláš pr*del, ne???
UUUaaa...
Nezasloužíš si kvalitní nůž, u kdyby sis na nej vydělal...
!!!
___
K otázce...
Ano, nůž tímto poškodis - vyhřeje se a přestane držet ostří.
Takže takový nuž víceméně zničíš - pak jej bez problémů můžeš používat k míchání polévek...
Třeba tím zničíš i hrnce..
___
Pak by bylo vhodné, abys
- zahodil svou výbavu
-zahodil svou ignoranci
- si našel nevěstu s rozsáhlou a kvalitní výbavou
___
VarB - potkal nozire, ten ti dá presdrzku rovnou...
:lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 19 led 2018 15:36

mowla WTF???

___
K otázce...
Ano, nůž tímto poškodis - vyhřeje se a přestane držet ostří.
Takže takový nuž víceméně zničíš - pak jej bez problémů můžeš používat k míchání polévek...
Třeba tím zničíš i hrnce..
___

=================================================
Tak já, v tomto případě zničil své nože, protože se ostří vyhřálo tím, že ovarové maso jsem porcoval hned po vyjmutí z horké polévky a nejhorší, co jsem udělal, že jsem horkou pečeni (200°C) krájel na porce. Nu, holt budu mít něco na míchání v hrnci!

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 19 led 2018 15:39

Mudr.Lant
Mas rad sve noze???
Nedělej to...

Lerdaze bys měl nože 'prastaré', kované...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 19 led 2018 15:42

mowla Mas rad sve noze???
Nedělej to...
Ne, že bych byl zvědavý. Máš k porcování speciální nože, který vydrží bez poškození mnou zmíněnou teplotu? Poraď. koupím.


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 19 led 2018 15:50

Mudr.Lant Ne, že bych byl zvědavý. Máš k porcování speciální nože, který vydrží bez poškození mnou zmíněnou teplotu? Poraď. koupím.
Aaaale prdlajs..
Mám jeden (no, asi tři) takové nože...
;)
Porcování pečeně není míchání brambor, polévky, omáčky...
___
Hele - jsi profík, nedělej, že nevíš, o čem píšu...
:lol: :lol: :lol:
___
BTW - pokud opravdu nevíš, doporučuji tvé pozornosti nože WMF, ale ty 'lepší'...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 19 led 2018 15:53

mowla Aaaale prdlajs..
Mám jeden (no, asi tři) takové nože...
;)
Porcování pečeně není míchání brambor, polévky, omáčky...
___
Hele - jsi profík, nedělej, že nevíš, o čem píšu...
:lol: :lol: :lol:
___
BTW - pokud opravdu nevíš, doporučuji tvé pozornosti nože WMF, ale ty 'lepší'...
;)
Ale vím co píšeš, hlavně tu hloupost, cituji: Ano, nůž tímto poškodis - vyhřeje se a přestane držet ostří.
Takže takový nuž víceméně zničíš - pak jej bez problémů můžeš používat k míchání polévek...
Třeba tím zničíš i hrnce..

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 19 led 2018 15:56

Ona už tu byla podobná otázka: https://www.24poradna.eu/topic13080.html :lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 19 led 2018 16:39

mowla Ano, nůž tímto poškodis - vyhřeje se a přestane držet ostří.
Teplota "vyhřátí" nože je daleko vyšší, než tady uváděné teploty vaření a pečení. Běžné kuchyňské teploty (do cca 250°C) nejsou schopny způsobit "vyhřátí" nože.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 19 led 2018 21:36

Asi takto, cituji: "Na co ještě klade David Izák velký důraz, to je způsob mytí nožů. A vyhrává jednoznačně ruční mytí. „Nůž nikdy nesmí přijít do myčky! Důvod je jednoduchý - při teplotě, která dosahuje při konečném oplachu až 85 °C změkne ostří doslova jako mýdlo. Prostě se pak pod tlakem na potravinu ohýbá a nekrájí,“ varuje před zničením nožů mytím v myčce zkušený kuchař."
___
No - každý si se svými noži dělejte, co uznáte za vhodné...
:lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 20 led 2018 05:18

mowla "Na co ještě klade David Izák velký důraz, to je způsob mytí nožů. A vyhrává jednoznačně ruční mytí. „Nůž nikdy nesmí přijít do myčky! Důvod je jednoduchý - při teplotě, která dosahuje při konečném oplachu až 85 °C změkne ostří doslova jako mýdlo.
Asi takto: David Izák je vůl. Možná dobrý kuchař, ale o materiálech nemá ani šajn, jinak by tenhle blábol nemohl napsat.
Z čehopak se asi vyrábějí třeba ostří obráběcích nástrojů, na kterých při obrábění vznikají řádově daleko vyšší teploty, než je Izákem zmiňovaných 85°C???
Izák mluví patrně o nožích nejlevnější cenové kategorie, které se nevyrábějí z kvalitní oceli, ale ze "sraček".

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 20 led 2018 09:24

Pokud si něco zjistíte o kalení a popouštění ocelí tak Satam má pravdu a ten Izák je opravdu vůl.V myčce podle mně působí na tupení nožů abrazivum.Proto řeznické nože se jenom otírají.I když k dané otázce míchání kudlou brambory?Proti gustu....

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 20 led 2018 09:49

satam Izák mluví patrně o nožích nejlevnější cenové kategorie, které se nevyrábějí z kvalitní oceli, ale ze "sraček".
To info mám primárně od nožíře (Hofman z Hluboké - ale jeho citát jsem nenašel na webu)...
;)
Ale jak píšu - každý ať se ke svým nožům chová dle libosti...
___
Jen - pro info Dabače - v myčkách se nepoužívá abrazivum, ale louh sodný, takže oceli mohou reznout, sklo matnět, hliník zčerná (až do sežrání).
;)

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 20 led 2018 09:54

mowla To info mám primárně od nožíře (Hofman z Hluboké - ale jeho citát jsem nenašel na webu)...
;)
Ale jak píšu - každý ať se ke svým nožům chová dle libosti...
___
Jen - pro info Dabače - v myčkách se nepoužívá abrazivum, ale louh sodný, takže oceli mohou reznout, sklo matnět, hliník zčerná (až do sežrání).
;)
Bez komentáře. Další diskuze je bezpředmětná. :lol: :lol: :lol:


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek