Jaký je váš názor na takového řemeslníka?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Mudr.Lant

Jaký je váš názor na takového řemeslníka?

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 čer 2018 18:24

Potřeboval jsem vyměnit na zahradní lavičce laťky. Oslovil jsem místního truhláře, který mi laťky zhotovil z borovicového dřeva, ohobloval, srazil hrany a předvrtal díry na šrouby. Těch latí bylo 9 kusů a zaplatil jsem za ně 300 Korun. Ale to není podstatné. Podstatné je to, že sousedka si chtěla dát udělat také nové laťky, ale u konkurence ve vedlejší vesnici. Přijela domů nahněvaná a s pěti laťkami ze smrkového dřeva a samý suk. Pravda, laťky byly nařezané na míru a ohoblované a to bylo vše. Když mi sdělila cenu, šel jsem do vývrtky. Za ty latě zaplatila 1100 korun a ještě si je musela dovézt. Věřili byste tomu?




Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 10 čer 2018 21:07

Věřil...
Kdybych ti měl popovídat, co jsem zažil při rekonstrukci bytu, nevěřil bys ty...
:-/n I-:( -:u
:lol:

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 11 čer 2018 10:16

Mudr.Lant Potřeboval jsem vyměnit na zahradní lavičce laťky. Oslovil jsem místního truhláře, který mi laťky zhotovil z borovicového dřeva, ohobloval, srazil hrany a předvrtal díry na šrouby. Těch latí bylo 9 kusů a zaplatil jsem za ně 300 Korun. Ale to není podstatné. Podstatné je to, že sousedka si chtěla dát udělat také nové laťky, ale u konkurence ve vedlejší vesnici. Přijela domů nahněvaná a s pěti laťkami ze smrkového dřeva a samý suk. Pravda, laťky byly nařezané na míru a ohoblované a to bylo vše. Když mi sdělila cenu, šel jsem do vývrtky. Za ty latě zaplatila 1100 korun a ještě si je musela dovézt. Věřili byste tomu?
No tak ten tvůj truhlář dělá řemeslo jenom pro zábavu .Těší ho že dělá kvalitní věci.A zřejmě peníze moc nepotřebuje.Z něj boháč určitě nebude.Je moc seriozní.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 čer 2018 10:23

dabač No tak ten tvůj truhlář dělá řemeslo jenom pro zábavu .Těší ho že dělá kvalitní věci.A zřejmě peníze moc nepotřebuje.Z něj boháč určitě nebude.Je moc seriozní.
Mýlíš se. Je to profesionál a má mnoho zakázek. Dal bych ti na něj odkaz, ale podle něho bych mohl být identifikován.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek