Co s nezralýma rajčatama?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Vonásková

Co s nezralýma rajčatama?

Nový příspěvek od Vonásková » 09 srp 2018 20:51

U nás se přehnal vichr a všechny tyčové rajčata to zlomilo.Zůstalo velké množství zelených rajčat.Jde to nějak zužitkovat?Je mi to škoda vyhodit.




Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 10 srp 2018 07:20

Zelená rajčátka nechávám na okně dozrát. Dozrají i ty maličké, které nestačily dorůst.

Vonásková

Nový příspěvek od Vonásková » 10 srp 2018 09:07

Já myslela nějak je zavařit.Mám jich opravdu mnoho a nestíhala bych je zkonzumovat až by uzrála.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 10 srp 2018 09:28

Zelená rajčata jsou jedovatá, obsahují solanin. Někdo je opravdu nakládá a snad ti dá i recept. Já bych je nejedla.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 srp 2018 09:52

Ann Zelená rajčata jsou jedovatá, obsahují solanin. Někdo je opravdu nakládá a snad ti dá i recept. Já bych je nejedla.
Nejsi sama, kdo to říká, ale na netu je tolik receptů a podle jednoho děláme zavařený salát několik let. On ten obávaný solanin se zavařením a kvašením sníží, že pokud nesníš salátu více než deset deka denně, na zdraví to neubere ani nepřidá. Jen by ho děti neměli jíst - pro sichr.
Chcete někdo recept?


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 10 srp 2018 12:43

Vonásková U nás se přehnal vichr a všechny tyčové rajčata to zlomilo.Zůstalo velké množství zelených rajčat.Jde to nějak zužitkovat?Je mi to škoda vyhodit.
Zelena rajčata zavaruju podobne, jako okurky...
Jen přidávám feferonku - a je to veliká delikatesa.
;)


Odpovědět