Co přinést do práce když mám narozeniny?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Marek Osuch

Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od Marek Osuch » 16 říj 2018 08:40

Pracujeme v kanceláři a je nás tam 6. Co mám přinést pro ostatní když mám narozeniny? Co nosíte do práce kolegům vy? Bude blbé když přinesu flašku?




Michaela

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od Michaela » 16 říj 2018 09:21

Do práce flašku asi ne.Přinesla bych chlebíčky nebo slaný závin

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od satam » 16 říj 2018 09:50

Sice je to nepopulární, ale narozeniny máš ty, dárky bys měl dostat ty. Zvyklosti se bohužel zvrhly, takže dneska nosí "dárky" oslavenec. Občerstvení pro kolegy/ně je na místě v okamžiku, kdy si alespoň na tvé narozeniny vzpomenou a popřejí ti.
Mysli si o mně, co chceš.

Marek Osuch

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od Marek Osuch » 16 říj 2018 12:38

satam
16 říj 2018 09:50
Sice je to nepopulární, ale narozeniny máš ty, dárky bys měl dostat ty. Zvyklosti se bohužel zvrhly, takže dneska nosí "dárky" oslavenec. Občerstvení pro kolegy/ně je na místě v okamžiku, kdy si alespoň na tvé narozeniny vzpomenou a popřejí ti.
Mysli si o mně, co chceš.
Náhodou souhlasim s každým slovem.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od satam » 16 říj 2018 13:55

Marek Osuch
16 říj 2018 12:38
Náhodou souhlasim s každým slovem.
:-y :-pa :/-p


anonynm

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od anonynm » 16 říj 2018 14:38

Za komunistů se nosila flaška, dneska se to nesmí, takže oslavenci nosili buď bonboniery a dávali každému jeden bonbon, nebo sáček s bonbonama a také dávali jeden bonbon (když byl oslavenec dácný, měl několik balíčků bonbonů a každému dával 2 - 3 bonbony). Ženské nosily s domova upečené buchny, bublaninu, ovocný koláč (podle toho jaké ovoce zrovna dozrávalo) a každému dávaly jeden kousek. Zkrátka originalitě se meze nekladou.
A pokud někdo píše, že by oslavenec měl dastávat dárky...on dneska někdo ví kdy má kdo narozeniny? Ženské to většinou tají a chlapi to přece nebudou vytrubovat..JÁ MÁM ZÍTRA NAROZENINY.
Za komunistů dělníci drželi při sobě a v některých fabrikách bývala tkzv. HOBLOVACÍ PARTA, to je, bylo pár chlapů (i žen) kteří hlídali narozeniny a pak chodili po sále a každému oslavenci dávali hobla ( ale musím přiznat, bývalo to vždy kvůli frťanům, které pak dostali).
Za komunistů se tak často nepřecházelo do jiného zaměstnání (kdo měl více razítek v občance, tak už byl fluktuant, kterého málokterá fabrika přijmula) a tak se v kolektivu slavily narozeniny, svátky, svatba, narození dětí, úmrtí a vědělo se kdo se rozvádí atd.Dneska se nemůžete s kolektivem ani sžít, protože buď vás po několika měsících propustí a nebo člověk sám odejde, protože se mu ve firmě nelíbí.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od satam » 16 říj 2018 14:49

anonynm
16 říj 2018 14:38
Za komunistů se nosila flaška, dneska se to nesmí, takže oslavenci nosili buď bonboniery a dávali každému jeden bonbon, nebo sáček s bonbonama a také dávali jeden bonbon (když byl oslavenec dácný, měl několik balíčků bonbonů a každému dával 2 - 3 bonbony). Ženské nosily s domova upečené buchty, bublaninu, ovocný koláč (podle toho jaké ovoce zrovna dozrávalo) a každému dávaly jeden kousek. Zkrátka originalitě se meze nekladou.
A pokud někdo píše, že by oslavenec měl dostávat dárky...on dneska někdo ví kdy má kdo narozeniny? Ženské to většinou tají a chlapi to přece nebudou vytrubovat..JÁ MÁM ZÍTRA NAROZENINY.
Za komunistů dělníci drželi při sobě a v některých fabrikách bývala tkzv. HOBLOVACÍ PARTA, to je, bylo pár chlapů (i žen) kteří hlídali narozeniny a pak chodili po sále a každému oslavenci dávali hobla ( ale musím přiznat, bývalo to vždy kvůli frťanům, které pak dostali).
Za komunistů se tak často nepřecházelo do jiného zaměstnání (kdo měl více razítek v občance, tak už byl fluktuant, kterého málokterá fabrika přijmula) (přijala) a tak se v kolektivu slavily narozeniny, svátky, svatba, narození dětí, úmrtí a vědělo se kdo se rozvádí atd.Dneska se nemůžete s kolektivem ani sžít, protože buď vás po několika měsících propustí a nebo člověk sám odejde, protože se mu ve firmě nelíbí.
Tedy docela by mne zajímalo, co jsi tím výlevem chtěl říci /:/)

lahny
zkušení rádci
Příspěvků 173
Registrován 16 zář 2018 11:29

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od lahny » 16 říj 2018 15:09

satam
16 říj 2018 14:49
Tedy docela by mne zajímalo, co jsi tím výlevem chtěl říci /:/)
Musím souhlasit s anonymem, neboť za komunistů byla větší soudržnost dělníků a i vedení závodů si dělníků vážilo.
Já jsem třeba dostal od fabriky jako svatební dar týdenní zájezd do Tater (z Krkonoš až do Tater...který podnikatel vám to dneska dá?), fabrika stavěla nové byty pro zaměstnance, bylo mi to nabídnuto (nechtěl jsem,..chtěl jsem bydlet ve svém baráku a také jsem si ho pořídil), když se nám narodily děti tak jsme dostali od fabriky pro děti dárky (plíny, dětskou soupravičku a vkladní knížku na 4% s vkladem 500 kč...opět co vám dá dnešní podnikatel k narození dítěte ?).Tenkrát jsme pro vedení fabriky byli LIDI, dneska jsme pro podnikatele jen LŮZA S KTEROU SI KDYKOLIV VYTŘE ZADEK (teda až do r.2015 tomu tak bylo..nyní jsem v důchodu, takže nemohu posuzovat).

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od satam » 16 říj 2018 15:21

lahny
16 říj 2018 15:09
Musím souhlasit s anonymem, neboť za komunistů byla větší soudržnost dělníků a i vedení závodů si dělníků vážilo.
Já jsem třeba dostal od fabriky jako svatební dar týdenní zájezd do Tater (z Krkonoš až do Tater...který podnikatel vám to dneska dá?), fabrika stavěla nové byty pro zaměstnance, bylo mi to nabídnuto (nechtěl jsem,..chtěl jsem bydlet ve svém baráku a také jsem si ho pořídil), když se nám narodily děti tak jsme dostali od fabriky pro děti dárky (plíny, dětskou soupravičku a vkladní knížku na 4% s vkladem 500 kč...opět co vám dá dnešní podnikatel k narození dítěte ?).Tenkrát jsme pro vedení fabriky byli LIDI, dneska jsme pro podnikatele jen LŮZA S KTEROU SI KDYKOLIV VYTŘE ZADEK (teda až do r.2015 tomu tak bylo..nyní jsem v důchodu, takže nemohu posuzovat).
Nemusíš s ním souhlasit. To ostatní, co tady píšeš, nemá s dotazem tazatele nic společného.

Mudr.Lant

Re: Co přinést do práce když mám narozeniny?

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 17 říj 2018 11:31

Marek Osuch
16 říj 2018 08:40
Pracujeme v kanceláři a je nás tam 6. Co mám přinést pro ostatní když mám narozeniny? Co nosíte do práce kolegům vy? Bude blbé když přinesu flašku?
I když se lahny více rozepsal, dávám mu za pravdu, protože to nejde v současnosti porovnat, ale abych se vrátil k dotazu.
Dnes je taková doba, že donést alkohol do zaměstnání je hrubé porušení pracovní kázně, což může vyústit v rozvázaní pracovního poměru.
Co ti brání, pokud chceš pohostit své kolegy, pozvat je do nějaké hospůdky, kde můžeš zaplatit nějakou tu, předem domluvenou útratu?
Pokud já slavil v práci nějaké jubilejní narozeniny, vždy jsem donesl něco z mého uzenářského (ne)umění a nic na tom nezměnilo to, že už přes tři roky nechodím do práce, ale tak slavím se svými kamarády z paneláku a bližšího okolí. Nikdy jsem neočekával hodnotné dary, ale i drobnost potěšila.
Píšeš, že pracuješ v kanceláři a tak jsem si vzpomněl na vyprávění mé kamarádky, která svého času dělala operátorku koštěte v budově ředitelství nejmenované nemocnici. Po odnášení obsahu odpadkových košů, měla co dělat, aby odnesla všechny prázdné lahve po alkoholu a vajgle z cigaret a to snad každý den. Hold, měří se dvojím metrem.
Jinak ti srdečně gratuluji a narozeniny oslav ve zdraví. :/-p


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jaký druh květin přinést na první rande?
       od MAX » 26 zář 2017 08:17 »
    2 Příspěvků
    755 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    26 zář 2017 09:33
  •    Jak oslavit narozeniny psa ?
       od Nela Hrubešová » 22 čer 2016 07:18 »
    3 Příspěvků
    993 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    22 čer 2016 09:38
  •    18. narozeniny googlu
       od Daniel Kroup » 27 zář 2016 08:16 »
    2 Příspěvků
    794 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    27 zář 2016 09:35
  •    Google 19 narozeniny?
       od Fredka » 27 zář 2017 09:15 »
    1 Příspěvků
    778 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Matěj Trdelka
    27 zář 2017 09:42
  •    Mám brigádu při úřadu práce, kterou jsem neoznámila
       od Simča » 19 kvě 2017 13:40 »
    1 Příspěvků
    942 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    19 kvě 2017 15:32