Placení alimentů na dospělého člověka?

Odeslat odpověď


Ochrana proti spamu (neregistrovaný uživatel)
Smajlíci
/a/ *21* 8-) :D :evil: !!! *22* :DD :-| ??? :-P :-)( :-xx :-n :-y :-pa :smile: ;) :( :o :shock: :? :lol: :-x :oops: :cry: :roll: -:u -:-/ /:/) I-:( :/-p :-/n :-ch :-t :-:u a:-) /n/

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu Placení alimentů na dospělého člověka?

od satam » 13 říj 2017 13:21

Ann Na co máme pracovní úřad, když nepracující dospělé děti mají živit rodiče? :-:u
Na to, aby těm nepracujícím sháněl práci, proto se taky jmenuje Pracovní úřad. Že se to zvrhlo v jakousi "výplatnu dávek pro ty, kterým se nechce pracovat" (rozuměj naši snědí spoluobčané), je věc druhá. Nakonec pro bych já měl platit ze svých daní nějakému lemplovi, když má svou rodinu, která ho může podporovat a živit -:u -:u :lol:Poznámka majitele:Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Zdravestravovani.cz a proto je doporučuji.

od mowla » 13 říj 2017 11:12

Ann Já tedy považuji za samozřejmost, že si rodina vypomáhá. Ať už rodiče dětem, nebo děti rodičům. Ale stejně se zeptám. Na co máme pracovní úřad, když nepracující dospělé děti mají živit rodiče? :-:u
Ann, ÚP je úúúplně na howno...
Podobně sociálka...
;)
Pomohou spíše méně přizpůsobivým, než slušnému člověku...
:-n

od Ann » 13 říj 2017 11:05

Já tedy považuji za samozřejmost, že si rodina vypomáhá. Ať už rodiče dětem, nebo děti rodičům. Ale stejně se zeptám. Na co máme pracovní úřad, když nepracující dospělé děti mají živit rodiče? :-:u

od Petr Čápek » 13 říj 2017 11:03

Díky za reakce, tak to je docela zajímavé.

od satam » 13 říj 2017 10:59

Mowla má pravdu, jen bych to nenazval "alimenty", ale to je jen můj názor. Vyživovací povinnost platí i recipročně, jak mowla uvedl, dokonce jsem slyšel o případu, kdy bylo soudem přiznáno výživné nesoběstačné rozvedené manželce od bývalého manžela.

od Ann » 13 říj 2017 09:39

Povinnost platit alimenty na zletilé dítě končí, jakmile dítě dokončí studium a je schopné samo se uživit. Syn už pracoval, vyživovací povinnost tedy skončila. Ve složitějších případech rozhoduje soud.

od mowla » 13 říj 2017 09:25

Ano - v zásadě je tomu tak - zákon 89/2012 Sb., §915, odst. 1., platí to ostatně i naopak (odst. 2).
;)
Není to ovšem tak, že by syn mohl žít na tvůj úkor 'jen tak' - pod by situaci posuzoval soud, bral by v potaz i jiné synovy možnosti (majetek etc...) a také jeho snahu se živit.
;)

od Mikula » 13 říj 2017 09:19

Zdravím, podle mě je to blbost. Syn už byl jednou soběstačný, takže nevidím důvod platit na 40-letého člověka alimenty. Bude dostávat určité množství peněz z pracovního úřadu.

Placení alimentů na dospělého člověka?

od Petr Čápek » 13 říj 2017 09:02

Zdravím. Je pravda že pokud syn v dospělém věku přijde o zaměstnání a nebude soběstačný že na něj musím platit alimenty? I když mu bude třeba 40 let a nebude výdělečně činný? To se může stát každému že přijde o práci.

Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Zdravestravovani.cz a proto je doporučuji.

Nahoru