Bylo dříve tolik druhů lahví na pivo?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Iva

Bylo dříve tolik druhů lahví na pivo?

Nový příspěvek od Iva » 06 říj 2017 07:54

Dnes má skoro každá značka piva unikátní pivní lahve. Bylo tomu tak i dříve?




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 06 říj 2017 08:25

Kdy dříve, od počátku, co se pivo začalo stáčet do lahví? To by byla spousta typů lahví, ale pokud myslíš posledních 50 let, tak těch speciálních lahví nebylo až tolik. Tuším, že Prazdroj, Budvar měly své lahve a ostatní pivovary, které byly také státní, používali lahve stejného typu, dvou barev skla, dvou velikostí - nízké nebo z vysokým hrdlem. Dnes je spousta soukromých pivovarů a tak se snaží mít své lahve.

Uživatelský avatar
Matěj Trdelka
člen
Příspěvků 566
Registrován 06 čer 2017 11:20

Nový příspěvek od Matěj Trdelka » 06 říj 2017 18:14

Pamatuji dříve jak píše kolega jeden typ lahve ve dvou barvách. Hnědé a zelené. Pokaždé když jsem kupoval pivo, snažil jsem se vyhledat lahve jedné barvy i když to bylo úplně jedno.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 06 říj 2017 19:05

Matěj Trdelka Pamatuji dříve jak píše kolega jeden typ lahve ve dvou barvách. Hnědé a zelené. Pokaždé když jsem kupoval pivo, snažil jsem se vyhledat lahve jedné barvy i když to bylo úplně jedno.
Jo, chlapče, ono to nebylo jedno. Ty hnědé měly něco do sebe. Proč myslíš, že je barva lékovek hnědá, co ? A pivo je přece lék. Pamatuji si, že na některých lahví byla od sklárny vylisovaná ryba, a kdo si ji vytáhl z basy, musel koupit novou. :/-p :-ch


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek