Máte rádi slepici na paprice a vývar?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.


Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 10 říj 2017 17:50

Ze slepice jen ten vývar. Na paprice je lepší kuře. Ale ani kuře, ani slepici už jsme hodně dlouho neměli. Znám lepší maso. ;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 říj 2017 18:08

Mudr.Lant .
Proč se vůbec ptám. Vyslechl jsem dvě starší ženy, jak se bavily i o slepicích z domácího chovu a obě se shodly, že ze slepice nic nevaří, že je nechávají až do jejich smrti. Docela mne to zarazilo, protože si moc dobře pamatuji, když u nás byla slepice za horizontem ve snůšce, tak šla do polévky a na papriku, což byla vynikající krmě. Asi se doba určitě změnila, ale k horšímu.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 11 říj 2017 07:36

Ne, nemám...
Slepice mi vysloveně 'smrdí' (podobně nejím hlodavce - králíky, zajíce, nutrie...).
Když jsem ještě chovával slepice, choval jsem i prasata - a vynesené nosnice jsem zkrmoval...
;)

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 11 říj 2017 10:55

Mudr.Lant Proč se vůbec ptám. Vyslechl jsem dvě starší ženy, jak se bavily i o slepicích z domácího chovu a obě se shodly, že ze slepice nic nevaří, že je nechávají až do jejich smrti. Docela mne to zarazilo, protože si moc dobře pamatuji, když u nás byla slepice za horizontem ve snůšce, tak šla do polévky a na papriku, což byla vynikající krmě. Asi se doba určitě změnila, ale k horšímu.
No hlavně je větší výběr, tak jsou lidé vybíravější. Já nemít žádné peníze a mít na dvorku slepice, také bych je jedla. Ale ty starší ženy celkem chápu. Jestli slepičky měly svá jména, pak je nikdo jíst nebude.


Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 říj 2017 18:20

Ann No hlavně je větší výběr, tak jsou lidé vybíravější. Já nemít žádné peníze a mít na dvorku slepice, také bych je jedla. Ale ty starší ženy celkem chápu. Jestli slepičky měly svá jména, pak je nikdo jíst nebude.
No, pojmenovat hejno slepic jmény, když je každá stejná, je docela fajn. :lol: Já si myslím, že to není o penězích, to já bych si mohl dopřávat i kaviár, ale zužitkovat vše, co se dá. :-ch

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 11 říj 2017 18:38

Já jsem také pro zužitkovat vše - co už je mrtvé - Ale nechat dožít slepici, která sice už nesnáší, ale jinak je zdravá, to je celkem fér. Co mohla už dala, tak proč jí zabíjet? Já ty ženy chápu, mají dobré srdce a nemají hlad aby zabít musely.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 říj 2017 18:55

Neřeknu, slepice je vynesená, možná i nemocná a proč ji trápit? Hlavu na špalek a někde ji zakopat nebo spálit. Škoda že nemůžou požádat o eutanazii. :lol:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 12 říj 2017 01:30

Mudr.Lant No, pojmenovat hejno slepic jmény, když je každá stejná, je docela fajn. :lol: Já si myslím, že to není o penězích, to já bych si mohl dopřávat i kaviár, ale zužitkovat vše, co se dá. :-ch
Zužitkovat, nevyhazovat...
Souhlasím...
Kaviár není špatný, ale čerstvý chleba se sádlem to není...
;)
Mudr.Lant Neřeknu, slepice je vynesená, možná i nemocná a proč ji trápit? Hlavu na špalek a někde ji zakopat nebo spálit. Škoda že nemůžou požádat o eutanazii. :lol:
Zakopat, spálit...
To já je 'raději' ťafnul, opařil, oškubal (rámcově), vykuchal - a zkrmil...
To bys nevěřil (no, ty asi i jo ;)), jak je prase lačné po mase...
;)

Obecně - vynesená slepice se opravdu trápí, já je, obvykle, zabíjel tak okolo 40 měsíců stáři - a to trpěly nejen fyzicky (asi, nikdy jsem jejich kdákání nerozuměl), ale hlavně sociálně - ty mladší a nosné je vysloveně terorizovaly, kohout se jich 'nezastal' - a na zřízení slepičího domova důchodců jsem neměl prostory...


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Bude slepičí vývar čirý?
       od Agáta » 23 led 2018 17:38 »
    8 Příspěvků
    862 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    25 led 2018 14:18
  •    Jaké máte rádi televizní soutěže?
       od Marie » 09 led 2017 09:37 »
    3 Příspěvků
    899 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Jana
    09 led 2017 09:39
  •    Kterou část buchty nebo koláče máte rádi?
       od Mudr.Lant » 24 úno 2017 17:35 »
    2 Příspěvků
    852 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Paulie
    25 úno 2017 09:39
  •    Máte rádi vitacit?
       od Olda » 06 bře 2017 08:44 »
    3 Příspěvků
    1002 Zobrazení
    Poslední příspěvek od ONDREJ
    06 bře 2017 15:23
  •    Máte rádi Mr. Beana?
       od Ann » 11 bře 2017 17:10 »
    3 Příspěvků
    906 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Alice
    13 bře 2017 04:24