Mohla bych se stát jeptiškou?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Jeptiška

Mohla bych se stát jeptiškou?

Nový příspěvek od Jeptiška » 28 říj 2017 05:39

Mohla bych se stát jeptiškou? Moc by se mi to líbilo. Musím mít maturitu?

Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Zdravestravovani.cz a proto je doporučuji.




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 28 říj 2017 09:35

Promiň, ale asi si to představuješ jak Hurvínek válku.
Jeptiškou se můžeš stát z přesvědčení, obvykle musíš být (hluboce) věřící, maturita nejspíš nebude nutná. Jestli to nevíš, tak jeptiškám se říká "služebnice boží", "dcery boží", "sestry Kristovy" a různě podobně. Tyto "názvy" ztělesňují jejich víru a přesvědčení.
Jeptiška není zaměstnání!

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 28 říj 2017 10:41

Někdo ti brání???
:lol:
A ne - maturitu mít opravdu nemusíš, musela bys splňovat úplně jiné předpoklady...
:lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 29 říj 2017 07:41

Stát se jeptiškou můžeš za určitých podmínek jako je být pokřtěná, absolvovat První svaté přijímání a další.

V odkazu je zajímavý článek, který ti osvětí život jeptišky: http://www.in.cz/clanky/duchovni-osobno ... re-knn.htm

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 29 říj 2017 07:44

satam Promiň, ale asi si to představuješ jak Hurvínek válku.
Jeptiškou se můžeš stát z přesvědčení, obvykle musíš být (hluboce) věřící, maturita nejspíš nebude nutná. Jestli to nevíš, tak jeptiškám se říká "služebnice boží", "dcery boží", "sestry Kristovy" a různě podobně. Tyto "názvy" ztělesňují jejich víru a přesvědčení.
Jeptiška není zaměstnání!
Ano, jeptiška není zaměstnání, ale povolání, v tom máš pravdu, ale nemáš pravdu v tom, že se jeptišky takhle oslovují. Správné oslovení je řeholnice nebo málo používané mniška.


satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 29 říj 2017 09:45

Mudr.Lant Ano, jeptiška není zaměstnání, ale povolání, v tom máš pravdu, ale nemáš pravdu v tom, že se jeptišky takhle oslovují. Správné oslovení je řeholnice nebo málo používané mniška.
Zase jsi vedle. Jeptiška (jak tomu říkáš ty, je mi úplně fuk, "jeptišce" lidé rozumí) je především poslání. A protože vše má mít svůj pořádek, pak bude nejspíš i zařazena do katalogu povolání, což je sice formalita, ale plyne z toho pro jeptišky stejné postavení, jako pro zaměstnance.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 29 říj 2017 15:18

satam Zase jsi vedle. Jeptiška (jak tomu říkáš ty, je mi úplně fuk, "jeptišce" lidé rozumí) je především poslání. A protože vše má mít svůj pořádek, pak bude nejspíš i zařazena do katalogu povolání, což je sice formalita, ale plyne z toho pro jeptišky stejné postavení, jako pro zaměstnance.
Jo, o poslání, to už jsem slyšel u učitelů před rokem 1989.. a dnes?

Řeholnice (jeptiška) má mimo modlení...také povolání a to, že se stará v ústavech pro tělesně a duševně nemocné, pomáhá v ozdravovnách, sirotčincích, starají se o výuku i výchovu dětí.Poznámka majitele:Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Zdravestravovani.cz a proto je doporučuji.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    K čemu mohla sloužit tato krabička?
       od Daněk » 02 srp 2016 16:03 »
    3 Příspěvků
    1003 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Daněk
    02 srp 2016 16:30
  •    Mohla poškodit rezavá voda myčku?
       od Terezie » 19 lis 2017 22:37 »
    3 Příspěvků
    797 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    20 lis 2017 13:25
  •    Mohla by takto vyhlašovat zprávy.?
       od mowla » 10 črc 2018 14:57 »
    1 Příspěvků
    386 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    10 črc 2018 15:14
  •    Kdo se může stát prezidentem ?
       od Jílek » 05 dub 2016 08:14 »
    2 Příspěvků
    1844 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    05 dub 2016 19:53
  •    Jak se stát otevřenějším?
       od Matásek » 12 kvě 2016 22:15 »
    6 Příspěvků
    1357 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    09 bře 2018 07:54