Je to dobrá nebo zlá tchyně?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Štěpánka

Je to dobrá nebo zlá tchyně?

Nový příspěvek od Štěpánka » 30 říj 2017 08:35

Jsem vdaná přes tři měsíce, s manželem bydlíme u nich doma. Sice máme svůj pokoj, ale ostatní máme společné k užívání jako i kuchyň a tu je jablko sváru! Pokud něco chci manželovi uvařit podle kuchařky (ještě vařit neumím, jen tak z hlavy), tak je oheň na střeše. Vařila jsem guláš, který má manžel velmi rád. Našla jsem, podle mne, vynikající recept, ale tchyně jej hanila s tím, že ona umí ten nejlepší a Mareček (můj manžel) jiný jíst nebude, ale přesto jsem ho uvařila a docela se mi povedl, aspoň si to myslím, protože manžel si přidal a tchán, kterému jsem nabídla porci slupl jako malinu, ale tchyně mně dokázala naštvat tím, že měla samé připomínky. Máš to bledé, ta hustota je jako kolomaz, dala si tam málo česneku, hodně kmínu a tak podobně. A to je jeden z případu.
Máte, nebo měli jste takovou tchyni?




Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 30 říj 2017 09:01

Moje tchyně byla hodná a bydlela daleko, nemám tedy zkušenost. Řekla bych, že tvoje tchyně není zlá, myslí to jistě dobře, jsou mnohem horší. Starší dámy většinou nechápou, že mladí o jejich rady nestojí a chtějí si dělat všechno po svém.
Jediná možnost je pořídit si vlastní byt a od rodičů se odstěhovat. Společná kuchyň pro dvě generace nikdy nemůže dělat dobrotu.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 30 říj 2017 17:30

Dlouze jsem dumal nad odpovědi...
A i jestli vůbec odpovídat... Má někdejší tchýně byla úžasná... Pak jsem se s její dcerou rozvedli - a opět byla úžasná, ale v opačném spektru...

Prestehujte se jinam, nesdilej s tchýni ani kliku od záchodu...!
A buďte rádi (s manželem), že se máte rádi...
;)
Pěkný večer přeju...

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 30 říj 2017 19:51

Berte to tak že v podstatě zasahujte do jejího hájemství kuchyně.To každá ženská nese docela těžko.Až budete ve věku a také tchýně tak to pochopíte.Ono stačí odložit umytý hrníček o pár centimetrů stranou a hospodyně to těžce nese.Pokud nejste taktik a i tak trochu psycholog tak časem chytnou saze u vás a nebo u tchýně.CHlap tyto války bere s rezervou a může se vás jako tchán do určité míry u své manželky zastávat.On ten guláš může být jen zástupný problém.Záleží jak se jinak zapojujete do chodu společné domácnosti-úklid praní a pod.Ale jak říká Movla.Pokud to je jenom trochu možné tak žít samostatně.Potom se vztahy narovnají.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Tchýně a tchýně v jakém jsou vztahu?
       od Pivoňka Daniel » 01 říj 2016 12:23 »
    3 Příspěvků
    836 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    01 říj 2016 13:15
  •    Je čínský drak symbolem dobra nebo zla?
       od Móťa » 06 říj 2017 23:33 »
    3 Příspěvků
    832 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Daniela
    06 říj 2017 23:36
  •    Jsem zlá babička?
       od babča Terka » 07 úno 2017 18:57 »
    2 Příspěvků
    731 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Sandra
    07 úno 2017 20:42
  •    Tchýně a uzený je nejlepší studený?
       od nechápavá » 15 bře 2017 05:34 »
    5 Příspěvků
    1002 Zobrazení
    Poslední příspěvek od nechápavá
    15 bře 2017 11:52
  •    Jsem zlá babi když nedovolím vnoučatům pít pivo?
       od Důchodkyně Anežka » 03 srp 2017 19:07 »
    4 Příspěvků
    901 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    04 srp 2017 09:16