Vjezd do zákazu se značkou invalida?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Invalida

Vjezd do zákazu se značkou invalida?

Nový příspěvek od Invalida » 21 led 2018 09:13

U nás překopali ulici,pozměnili značky a já teď nevím,jestli můžu vjet do zmíněné ulice kde bydlím,která je nově označena "zákaz vjezdu"?Průkaz ZTP/P samozřejmě mám.




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 21 led 2018 09:28

Já takové zkušenosti nemám, ale rozum mi říká, že pokud máš průkaz a trvale bydliště v ulici se zákazem vjezdu, mělo by to být bez problému.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 21 led 2018 09:39

Popisuješ-li situaci správně a úplně, pak ne - nesmíš tam vjet.
Respektive - pokud tam vjedeš, vystavuješ se možnosti úplně stejné sankce, jakobys ZTP/P neměl.

Invalida

Nový příspěvek od Invalida » 21 led 2018 09:57

A to jako mám auto někde odstavit,vytáhnout vozík a na něm jet jet domů?

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 led 2018 10:03

Fotečka té situace by nebyla?


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 21 led 2018 10:12

Invalida A to jako mám auto někde odstavit,vytáhnout vozík a na něm jet jet domů?
Podle zákona - ano... A na mne se nečil - já zákony nepíšu... A taky neznám danou konkrétní situaci...
;)
Netuším, o jakou silnici se jedná, ale můžeš požádat patřičný úřad o změnu značky tak, abys vjíždět mohl.
Pak, samozřejmě, můžeš vjíždět (zákazu nedbat) a, případně, platit pokuty (vjetí do zákazu vjezdu není bodováno); samozřejmě se vystavuješ i dalšímu postihu (např. za porušení něčeho, proč je zákaz nařízen).
___
Ale nějak se mi tvé vylíčení situace nezdá - že by kdosi jen tak, mírnyx-dýrnyx, rozhodl o zneprůjezdnění silnice/ulice, kde někdo bydlí...??

Invalida

Nový příspěvek od Invalida » 21 led 2018 10:16

Fotečka té situace by nebyla?
To ti mám jako poslat fotku situace,jak jedu s vozíkem domů?

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 led 2018 10:19

A ještě: Jde o stav trvalý nebo dočasný? Když uvedeš lokalitu (město/obec a ulici), dá se na to kouknout v Googlu a budeme chytřejší.

Invalida

Nový příspěvek od Invalida » 21 led 2018 10:20

mowla Podle zákona - ano... A na mne se nečil - já zákony nepíšu... A taky neznám danou konkrétní situaci...
;)
Netuším, o jakou silnici se jedná, ale můžeš požádat patřičný úřad o změnu značky tak, abys vjíždět mohl.
Pak, samozřejmě, můžeš vjíždět (zákazu nedbat) a, případně, platit pokuty (vjetí do zákazu vjezdu není bodováno); samozřejmě se vystavuješ i dalšímu postihu (např. za porušení něčeho, proč je zákaz nařízen).
___
Ale nějak se mi tvé vylíčení situace nezdá - že by kdosi jen tak, mírnyx-dýrnyx, rozhodl o zneprůjezdnění silnice/ulice, kde někdo bydlí...??
Jaký mirnix tirnix.Když tam může vjíždět zásobování,proč ne já?

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 led 2018 10:23

Invalida Fotečka té situace by nebyla?
To ti mám jako poslat fotku situace,jak jedu s vozíkem domů?
Ale no tak! Že jsi invalidní je mi líto, ale nemusíš ze sebe dělat ještě invalidu "mozkového". Pochopitelně mi jde o situaci té ulice, tedy o fotku, ze které bude zřejmé dopravní značení a celkový stav v té ulici.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 led 2018 10:24

Invalida Jaký mirnix tirnix.Když tam může vjíždět zásobování,proč ne já?
Takže nějaká dodatková tabulka tam asi bude, že? O důvod víc, abys to popsal přesně nebo dodal tu fotku.
Pokud je tam dodatková tabulka "MIMO ZÁSOBOVÁNÍ", pak tam ve smyslu výkladu k tomu dopravnímu značení můžeš vjet bez jakýchkoli problémů a následků.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 led 2018 10:28

A jestli tam ta dodatková tabulka není, pak tam nesmí ani to zásobování.

Invalida

Nový příspěvek od Invalida » 21 led 2018 10:39

satam A jestli tam ta dodatková tabulka není, pak tam nesmí ani to zásobování.
Aha, na to jsem nepomyslel v otázce.Ano.je tam tabulka zásobování.V tom případě můžu do zákazu vjet bez problému?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 21 led 2018 10:42

Invalida Jaký mirnix tirnix.Když tam může vjíždět zásobování,proč ne já?
WTF???
Psal jsem: "Popisuješ-li situaci správně a úplně, pak ne - nesmíš tam vjet."...
A říkal jsem si, že tvůj popis je divný...
:lol: :lol: :lol:
A fakt - ani neumíš popsat dopravní situaci...
A pak se čílíš...
No - ty asi budeš pěknej 'kousek'...
:lol: :lol: :lol:
OK - takže ani nebudu upřesňovat Satamovu odpověď (která není úplná) - nenech se, "invalido" vysmát - na tak hloupé fake ti tu neskočíme...
:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 21 led 2018 10:46

Invalida Aha, na to jsem nepomyslel v otázce.Ano.je tam tabulka zásobování.V tom případě můžu do zákazu vjet bez problému?
Ne...
Ale doporučím ti - přečti si zákon 361/2000 Sb. (pro tento případ zejména §67, odst. 6).
Ale ten zákon si přečti celý...
:lol: :lol: :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 21 led 2018 10:48

mowla WTF???
Psal jsem: "Popisuješ-li situaci správně a úplně, pak ne - nesmíš tam vjet."...
A říkal jsem si, že tvůj popis je divný...
:lol: :lol: :lol:
A fakt - ani neumíš popsat dopravní situaci...
A pak se čílíš...
No - ty asi budeš pěknej 'kousek'...
:lol: :lol: :lol:
OK - takže ani nebudu upřesňovat Satamovu odpověď (která není úplná) - nenech se, "invalido" vysmát - na tak hloupé fake ti tu neskočíme...
:lol: :lol: :lol:
V otázce se blbě vyjádřil, to je pravda, ale četl jsi podotázku celou? Já ti ji připomenu: U nás překopali ulici,pozměnili značky a já teď nevím,jestli můžu vjet do zmíněné ulice kde bydlím,která je nově označena "zákaz vjezdu"?Průkaz ZTP/P samozřejmě mám.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 led 2018 10:59

Invalida Aha, na to jsem nepomyslel v otázce.Ano.je tam tabulka zásobování.V tom případě můžu do zákazu vjet bez problému?
Ano. A v zákoně (č.361/2000Sb.) to nenajdeš, je to ve vyhlášce č. 294/2015Sb., ve které najdeš všechny dopravní značky včetně výkladu jejich významu.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 21 led 2018 11:00

Mudr.Lant V otázce se blbě vyjádřil, to je pravda, ale četl jsi podotázku celou? Já ti ji připomenu: U nás překopali ulici,pozměnili značky a já teď nevím,jestli můžu vjet do zmíněné ulice kde bydlím,která je nově označena "zákaz vjezdu"?Průkaz ZTP/P samozřejmě mám.
Četl jsem ji celou...
A - popis je takový, aby vyvolal flame...
:lol:
1. není schopen popsat dopravní situaci - značky
2. není schopen napsat, co znamená "silnice překopaná" (změněná, nebo opravdu přeťatá výkopem??)
3. není schopen napsat, proč (únik plynu, most v havarijním stavu, změna územního plánu...)
___
Jednoznačný 'prudič'...
A hloupý k tomu...
:lol: :lol: :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 21 led 2018 11:06

mowla Četl jsem ji celou...
A - popis je takový, aby vyvolal flame...
:lol:
1. není schopen popsat dopravní situaci - značky
2. není schopen napsat, co znamená "silnice překopaná" (změněná, nebo opravdu přeťatá výkopem??)
3. není schopen napsat, proč (únik plynu, most v havarijním stavu, změna územního plánu...)
___
Jednoznačný 'prudič'...
A hloupý k tomu...
:lol: :lol: :lol:
Osobně bych to neřešil. Vždyť se spoléhá/l na zdejší rádce. Odpovědět na otázku, která by obsahovala všechno co uvádíš, by bylo snadné i pro mne.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 led 2018 11:09

mowla Četl jsem ji celou...
A - popis je takový, aby vyvolal flame...
:lol:
1. není schopen popsat dopravní situaci - značky
2. není schopen napsat, co znamená "silnice překopaná" (změněná, nebo opravdu přeťatá výkopem??)
3. není schopen napsat, proč (únik plynu, most v havarijním stavu, změna územního plánu...)
___
Jednoznačný 'prudič'...
A hloupý k tomu...
:lol: :lol: :lol:
Mowlo, vychladni. Já jsem mu pomohl bez flamu, který tady akorát rozjíždíš ty. Namísto aby ses snažil z něj dostat co nejvíc relevantních informací a na jejich základě mu pomoci.
Hodnocení, jestli je "prudič", "hloupý" a podobně ti v žádném případě nepřísluší. Jestli se ti osoba tazatele nelíbí, raději nereaguj -:u
A raději nereaguj ani na tento můj příspěvek. Dokážu si tvou reakci živě představit a předem ti říkám, že je mi úplně volná a já už dále reagovat nebudu.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek