Jsem viníkem dopravní nehody?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Ruda

Jsem viníkem dopravní nehody?

Nový příspěvek od Ruda » 22 led 2018 07:04

Budu se snažit popsat můj problém. Ve městě je ulice s křižovatkou s vyznačením přednosti v jízdě bez odbočovacích pruhů. Jel jsem za autem, které blinkrem upozorňovalo že odbočuje vlevo. Stál v křižovatce těsně u půlící čáry, protože musel dát protijedoucím autům přednost. Chtěl jsem využít volného místa a předjížděl jsem auto zprava a ten ňouma, ve chvíli, když jsem byl na jeho úrovni a začal se vracet do jízdního pruhu a vyrazil dopředu, narazil do mně a navzájem jsme si poškodili auta. On pravý přední blatník a já zadní levý. Odstavili jsme auta, ale policii nevolali z jeho popudu. Začal vyskakovat, že to byla moje vina a chtěl abych mu ukázal povinné ručení, ze kterého si opsal údaje s tím že moje pojišťovna bude hradit škodu na jeho autě. Zeptal jsem se proč náhle změnil směr a on tvrdil, že neměl zapnutý blinkr a že stál proto, že těsně za křižovatkou byl chodec na přechodu, což ovšem nebyla pravda, protože bych si ho musel všimnout.
Díky této situace pravděpodobně přijdu o část nebo i o celý bonus a opravu na svém autě si budu muset hradit sám. Jak se mám bránit? Svědkové by možná byli z několika protijedoucích aut, ale kde je mám hledat?
Já vím, měl jsem volat policii, ale jsem nováček na silnici a já si myslel, že to byly jen plechy.




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 led 2018 10:11

Nahlaste to dodatečně Policii, uveďte, jak k nehodě došlo i proč to hlásíte až teď. Myslím, že vzhledem k charakteru poškození vozidel by vás měli vyvinit.

Ruda

Nový příspěvek od Ruda » 22 led 2018 18:03

Sateme, dal jsem na vaši radu a šel na dopravní inspektorát s troškou obavy, aby mi nebyla udělena dodatečně pokuta a nepřibyly mi trestné body za nenahlášenou nehodu. Vše bylo v pořádku. Vysvětlil jsem policistům jak se vše událo. Moc tomu nechtěli věřit, ale já trval na svém. Jediné štěstí bylo, že jeden z policistů navrhl shlédnutí záznamu kamery, která je umístěná přibližně v tom místě, protože se křižovatka nachází v těsné blízkosti banky. Záznam byl nalezený, sice z kamery z protistrany, ale vše bylo vidět tak, jak jsem říkal. Proběhlo pár telefonátů a bylo zjištěno, že řidič, který zavinil nehodu je známý sígr, který je na hranici odebraných bodů. Sepsali se mnou protokol s tím, že si mě předvolají k dalšímu jednání.
Jsem opravdu rád, že to takhle dopadlo, ale začínám mít obavu ze msty toho řidiče, protože si zapsal údaje ze zelené karty, ale snad mne Policie uchrání i před ním.
Ještě jednou děkuji satame.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 led 2018 18:21

Není zač, rádo se stalo.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Kdo by byl viníkem nehody?
       od účastník provozu » 30 čer 2018 12:10 »
    8 Příspěvků
    805 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Honza Novák
    30 čer 2018 23:49
  •    Od jaké částky řeší dopravní nehody policie?
       od Peťan » 11 úno 2017 11:50 »
    1 Příspěvků
    591 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    11 úno 2017 11:55
  •    viník dopravní nehody nekomunikuje s pojišťovnou
       od severa jan » 17 úno 2017 17:23 »
    2 Příspěvků
    637 Zobrazení
    Poslední příspěvek od RUR
    20 úno 2017 15:41
  •    Jaký trest hrozí za ujetí od nehody?
       od Ája » 13 říj 2017 08:18 »
    3 Příspěvků
    841 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ladislav
    13 říj 2017 08:22
  •    Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil.
       od Mudr.Lant » 16 úno 2017 08:17 »
    3 Příspěvků
    1249 Zobrazení
    Poslední příspěvek od nechápavá
    16 úno 2017 09:12