Co je příčinou, že naše děti chlastají více než my, dospělí?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Mudr.Lant

Co je příčinou, že naše děti chlastají více než my, dospělí?

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 05 úno 2018 16:03

Četl jsem zajímavý článek o zajímavých českých dětí, které ve svém věku pijí extraligu. Čím to je způsobeno, že by dostatek financí, benevolencí prodejců nebo rodiči, které své ratolesti nezvládají?!




Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 05 úno 2018 16:31

Přikláním se k názoru, že za třetí je správně. Většina zaměstnání (hlavně ta lépe placená místa) je náročná na čas, rodiče jsou dlouho v práci a na děti není čas.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 05 úno 2018 16:36

Mudr.Lant Četl jsem zajímavý článek o zajímavých českých dětí, které ve svém věku pijí extraligu. Čím to je způsobeno, že by dostatek financí, benevolencí prodejců nebo rodiči, které své ratolesti nezvládají?!
Dostatek financí... Dostatek majetku...
Ale hlavně nedostatek jiné činnosti, nevytíženost...
Proto taky 'blbneme'... - myslím naše civilizace...
;)
Nedostatek podstatných podnětů, nedostatek činnosti...
Vymřeme...
A dost brzy...
Opět myslím naši civilizaci - ne konkrétní jednotlivce...
___
Kolik práce (kromě školy) jsi měl ve tvých dvanácti letech ty?
Já na celej den - a to jsem se ani nestíhal učit (naštěstí jsem to nepotřeboval) a nestíhal psát domácí úkoly (no, to jsem stihl ve škole) - topit (v zimě), chystat čím topit (mimo zimu)... Slepice, krocani, prasata... Zahrada...
Zhruba ve dvanácti a až tak do devatenácti, jsem se staral o provoz baráku, který mí rodiče horko těžko postavili a spláceli...
U toho jsem se velmi rámcově naučil truhlařinu, kovoobrábění, nástrojařinu (strejdové, mí učitelé, byli machři).
Foukat sklo do forem i volně, trochu brousit...
Trochu pracovat v lese... Na zahradě...
;)
Dneska ti mlaďoší žijí z toho, co naši PRArodiče vytvořili...
Co my jsme prošustrovali (a s pomocí těch, kteří nevytvořili nikdy nic - komunistů)...
;)
To fakt nevydrží...
___
Naštěstí - pro mne (jinak bych se z toho musel 'picnout') - chápu dějinný vývoj - a vím, že "indiáni" to taky podcenili...
:lol: :lol: :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 05 úno 2018 16:57

Ann Přikláním se k názoru, že za třetí je správně. Většina zaměstnání (hlavně ta lépe placená místa) je náročná na čas, rodiče jsou dlouho v práci a na děti není čas.
Tady bych si nebyl tak jistý. Vždyť i děti málo movitých rodičů si dopřávají do hrdélka.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 05 úno 2018 17:28

mowla Dneska ti mlaďoší žijí z toho, co naši PRArodiče vytvořili...
Co my jsme prošustrovali (a s pomocí těch, kteří nevytvořili nikdy nic - komunistů)...
============================
Napsal si to pěkně, že co naší prarodiče vytvořili, žijí teď děti s výdobytky jejich práce...ale uvědom si, že oni pracovali v komunistickém systému, tak jako já, rodič mladšího věku a že komunisté nic nevytvořili je prach sprostá lež. Pracoval jsem s mnoha komunisti, kteří dřeli na poli, v kravínech, na šachtách, v obchodech, v hutích... a netvrdil bych, že tito komunisté nic nedělali, nic nevytvořili.
============================
Máš pravdu v tom, že se děcko nestačilo ani svlíknout, až jsem letěl na kopřivy, pampelišky..., ale co děti z velkých měst? Byla spousta bezplatných zájmových kroužků, rodiče odpracovali svých 8 hodin, víkendy volné a už se jezdilo na chaty, pod stan, na lyže.


dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 05 úno 2018 19:25

No chlastají víc proto že jsou mladí.Taky bych chlastal ale mě je po tom blbě .A blbě mě bylo i zamlada.Řekl bych že se chlastá stejně.Vlastně se chodí zapařit.Možná že chlastají proti dřívějšku víc ženský ale u chlapů bych řekl že to je tak nějak jako dřív.Pamatuji si že pokaždé když končila směna tak v hospodách nabito.A o výplatě tupl.Dneska nic moc.Ale to je pohled vesničana tedy můj.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Co musí dělat dospělí ale děti ne?
       od Ruda » 27 bře 2017 18:11 »
    3 Příspěvků
    675 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Nikol
    27 bře 2017 18:14
  •    Co je příčinou zaschnutí stromku?
       od Mudr.Lant » 21 čer 2018 16:57 »
    8 Příspěvků
    1085 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    22 čer 2018 15:00
  •    Co je příčinou změny barvy listů u okurek?
       od Mudr.Lant » 25 čer 2018 20:26 »
    5 Příspěvků
    769 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    27 čer 2018 08:41
  •    Má novorozenec víc kostí než dospělí člověk?
       od Leoš777 » 26 úno 2017 09:07 »
    3 Příspěvků
    976 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Einstein
    26 úno 2017 09:09
  •    Jedí piškoty i dospělí lidé?
       od Tereza » 06 bře 2017 17:14 »
    3 Příspěvků
    841 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Satan
    06 bře 2017 21:08