Z jaké části prasete je bránice?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Vít

Z jaké části prasete je bránice?

Nový příspěvek od Vít » 27 úno 2018 12:16

Měl jsem možnost ochutnat jídlo zabalené do vepřové bránice. Co to je přesně za část vepřového masa? To je žaludek?




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 12:21

Ne, bránice je u savců blána, která odděluje dutinu břišní od dutiny plicní. Další najdeš v odborné literatuře.

Vít

Nový příspěvek od Vít » 27 úno 2018 12:27

Tak to jo. Už jsem jí viděl i syrovou před uvařením a není to moc chutné to vidět :-)

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 27 úno 2018 14:16

Prakticky ze zabijaček se vlastně nic kromě štětin a paznehtů nic nevyhazuje tak do bránice se zavinuje sekaná ,některé hospodyně chtějí i zapečený prejt.Je to dle místních zvyků.Já to nezpracovával.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 15:29

Bránice je uložena v dutině hrudní a břišní, ale to není blána, ale sval. To, že "jídlo" bylo zabaleno do něčeho se jmenuje pohrudnice jinak zvaná síť, záclonka, netka a rozhodně to není žaludek. Z něj se dělají výtečné (pro mne nikoliv) dršťky, popřípadě se do žaludku plní tlačenka.
Na obrázcích můžeš porovnat pohrudnici v syrovém a v kuchyňsky upraveném stavu.
syr.poh..jpg
syr.poh..jpg (65.83 KiB) Zobrazeno 2742 x
peč.pohr.jpg
peč.pohr.jpg (67.66 KiB) Zobrazeno 2742 x


satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 16:27

Doktore, něco si přečti! Bránice je svalo-šlachová BLÁNA, oddělující orgány hrudního koše a břicha. Nevím, co do této otázky motáš pohrudnici.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 16:41

Já, na rozdíl od tebe, se vyjadřuji k tomu, co je bránice, aby si tazatel nemyslel, že to je ta věc, do které bylo zabaleno "jídlo" a já mu tak osvětlil, jak vypadá bránice a podbřišnice. Bránice je svalo-šlachová blána oddělující u savců orgány hrudního koše a břicha. Má kupolovitý tvar a je důležitým dýchacím svalem. Svalová kontrakce bránice vede k nádechu...ale nikoliv k zabalení "jídla". Na dalším přiloženém je mnou zmíněná podbřišnice a ty, satame, mi zaznač, kde vidíš nějaký sval.
pohrudnice2.jpg
pohrudnice2.jpg (61.32 KiB) Zobrazeno 2733 x

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 16:49

Mudr.Lant Já, na rozdíl od tebe, se vyjadřuji k tomu, co je bránice, aby si tazatel nemyslel, že to je ta věc, do které bylo zabaleno "jídlo" a já mu tak osvětlil, jak vypadá bránice a podbřišnice. Bránice je svalo-šlachová blána oddělující u savců orgány hrudního koše a břicha. Má kupolovitý tvar a je důležitým dýchacím svalem. Svalová kontrakce bránice vede k nádechu...ale nikoliv k zabalení "jídla". Na dalším přiloženém je mnou zmíněná podbřišnice a ty, satame, mi zaznač, kde vidíš nějaký sval.
pohrudnice2.jpg
No tos mu to vysvětlil! Tazatel má pravdu a ty jen blbě kecáš, protože sval vidíš jenom ty a ne já. Viz: "Bránice je uložena v dutině hrudní a břišní, ale to není blána, ale sval.", což jsou tvá slova :lol: :lol: :lol: Pořiď si Doktore pořádný brejle /:/)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 16:58

satam No tos mu to vysvětlil! Tazatel má pravdu a ty jen blbě kecáš, protože sval vidíš jenom ty a ne já. Viz: "Bránice je uložena v dutině hrudní a břišní, ale to není blána, ale sval.", což jsou tvá slova :lol: :lol: :lol: Pořiď si Doktore pořádný brejle /:/)
Už se opět začínáš snažit vykroutit, což tvoje oblíbená činnost. Ale já se řídím otázkou tazatele a vysvětluji mu (on to určitě pochopí), že neviděl bránici, ale pohrudnici a vysvětluji mu, co to je bránice. Ono se někdy kouknout na Googl a dělat ze sebe hogo fogo se nevyplácí. Tím jsem ukončil přednášku z anatomie vepře. Děkuji za pozornost.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 17:07

Mudr.Lant Už se opět začínáš snažit vykroutit, což tvoje oblíbená činnost. Ale já se řídím otázkou tazatele a vysvětluji mu (on to určitě pochopí), že neviděl bránici, ale pohrudnici a vysvětluji mu, co to je bránice. Ono se někdy kouknout na Googl a dělat ze sebe hogo fogo se nevyplácí. Tím jsem ukončil přednášku z anatomie vepře. Děkuji za pozornost.
Tak aby bylo jasno: Vykrucuješ se především ty a jsi v tom přeborník. Jak je to s tím svalem, který se jmenuje bránice :-:u :-:u :-:u Dále ty nemít Googla, tak si tady ani neškrtneš. 2/3 tvých odpovědí mají základ v tom, co honem rychle najdeš na Googlu. Styď se, Doktore a jdi se někam zahrabat :lol: :lol: :lol:

Vít

Nový příspěvek od Vít » 27 úno 2018 17:07

Ano myslím to co je na tom třetím obrázku rozprostřené.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 17:20

Vít Ano myslím to co je na tom třetím obrázku rozprostřené.
Takže to není bránice, jak popisuje satam, ale pohrudnice s mnoha názvy mezi řezníky.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 17:26

Mudr.Lant Takže to není bránice, jak popisuje satam, ale pohrudnice s mnoha názvy mezi řezníky.
Blábolíš nesmysly. V životě jsem neřekl, že to na obrázku je bránice. Umíš jen manipulovat s lidmi a ani to už ti moc nejde :lol: :lol: :lol:
Mezi námi, za chvíli se tu dozvíme, že to na obrázku je igelitová fólie :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 27 úno 2018 18:27

Satam správne odpověděl, co je to bránice, jako naprostý laik ovšem nepochopil, nac se tazatel vlastně ptá. ..
Doktor odpověděl na jinou, než položenou otazku- ale správne odpověděl na to, co měl tazatel vlastně na mysli...
:lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 18:29

mowla Satam správne odpověděl, co je to bránice, jako naprostý laik ovšem nepochopil, nac se tazatel vlastně ptá. ..
Doktor odpověděl na jinou, než položenou otazku- ale správne odpověděl na to, co měl tazatel vlastně na mysli...
:lol:
Tazatel se ptal úplně jasně: "Co to je přesně za část vepřového masa?"
Doktor myslel a odpověděl blbost.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 27 úno 2018 18:33

Vít Tak to jo. Už jsem jí viděl i syrovou před uvařením a není to moc chutné to vidět :-)
Člověče, pohrudnice a pobrisnice patří k nejcenenejsim částem prasete a bezne ji vůbec nekoupis, rezervuji si ji profíci. ..
A - jen tak mimochodem - je to naprosto čista blána s kousky jemného sádla. ..
Co bys asi tak říkal na jelito? ??
:lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 18:34

Nebudu se s vámi handrkovat. Odpověděl jsem na otázku i podotázku a zatím si stojím

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 18:39

Mudr.Lant Nebudu se s vámi handrkovat. Odpověděl jsem na otázku i podotázku a zatím si stojím
:-)( :lol: :-)( :lol: :-)( :lol: :-)( :lol: :-)( :lol:
Naposledy upravil(a) satam dne 27 úno 2018 18:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 27 úno 2018 18:39

Mudr.Lant Nebudu se s vámi handrkovat. Odpověděl jsem na otázku i podotázku a zatím si stojím
Já se nehandrkuju...
Pokusil jsem se (a s pochvalou tebe :lol: ) ukončit vás nesmyslny spor...
:lol: :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 18:40

satam Tazatel se ptal úplně jasně: "Co to je přesně za část vepřového masa?"
Doktor myslel a odpověděl blbost.
Ty jo, on se tazatel ptal na část vepřového masa? Ještě žes neodpověděl, že bránice je z kolene! /:/)

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 18:41

mowla Já se nehandrkuju...
Pokusil jsem se (a s pochvalou tebe :lol: ) ukončit vás nesmyslny spor...
:lol: :lol:
Ano, pokus chvályhodný, ale výsledek k ničemu :lol: :lol: :lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 18:42

Mudr.Lant Ty jo, on se tazatel ptal na část vepřového masa? Ještě žes neodpověděl, že bránice je z kolene! /:/)
Tak jestli je podle tebe bránice z kolene, tak přijmi mou upřímnou soustrast :lol: :lol: :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 18:43

mowla Já se nehandrkuju...
Pokusil jsem se (a s pochvalou tebe :lol: ) ukončit vás nesmyslny spor...
:lol: :lol:
To je od tebe krásné, žes mne pochválil z jedné části, ale to mi nedává smysl.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 18:47

satam Ano, pokus chvályhodný, ale výsledek k ničemu :lol: :lol: :lol:
Co znamená to NE ve tvém příspěvku? Ne, bránice je u savců blána, která...

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 18:50

Mudr.Lant Co znamená to NE ve tvém příspěvku? Ne, bránice je u savců blána, která...
Á, Doktor neví kudy kam, tak vymýšlí nesmysly :-)( :lol: :-)( :-)( :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 27 úno 2018 18:54

satam Á, Doktor neví kudy kam, tak vymýšlí nesmysly :-)( :lol: :-)( :-)( :lol:
Nevykrucuj se, a odpověz, když se tě někdo slušně zeptá.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 27 úno 2018 19:08

Mudr.Lant Nevykrucuj se, a odpověz, když se tě někdo slušně zeptá.
Tý brďo, tady se mě někdo na něco slušně zeptal? Že o tom nevím :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó, jestli myslíš tuhle píčovinu "Co znamená to NE ve tvém příspěvku? Ne, bránice je u savců blána, která...", tak to je taková píčovina, že se s ní vůbec nebudu zabývat /:/)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 28 úno 2018 05:03

satam Tý brďo, tady se mě někdo na něco slušně zeptal? Že o tom nevím :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó, jestli myslíš tuhle píčovinu "Co znamená to NE ve tvém příspěvku? Ne, bránice je u savců blána, která...", tak to je taková píčovina, že se s ní vůbec nebudu zabývat /:/)
No konečně. Sám si uznal, že tvůj příspěvek: Ne, bránice je u savců blána, která odděluje dutinu břišní od dutiny plicní. je to, jak sprostě popisuješ. -:-/
P.S. Přidal jsem ti 1 % oblíbenosti ke tvé osobě. Celkem už tedy máš 2 %. BRAVO :-y :-pa -:-/ :lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 28 úno 2018 07:24

Mudr.Lant No konečně. Sám jsem uznal, že můj příspěvek: Co znamená to NE ve tvém příspěvku? Ne, bránice je u savců blána, která... je to, jak sprostě popisuješ. -:-/
P.S. Přidal jsem ti 1 % oblíbenosti ke tvé osobě. Celkem už tedy máš 2 %. BRAVO :-y :-pa -:-/ :lol:
/:/)
Nečekal jsem, že uznáš, že jsi napsal hovadinu. To přece není vůbec tvůj styl. /:/)


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jaké části prasete je šunka?
       od René Zoubek » 04 říj 2016 12:49 »
    4 Příspěvků
    1092 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    04 říj 2016 19:04
  •    Jakou funkci má v těle prasete svíčková neboli panenka?
       od Mudr.Lant » 18 bře 2017 18:36 »
    6 Příspěvků
    1216 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    19 bře 2017 09:52
  •    Jak rozdrtit uhlí na menší části.
       od Wilzon » 11 bře 2016 12:46 »
    2 Příspěvků
    1493 Zobrazení
    Poslední příspěvek od jary.n
    12 lis 2018 13:17
  •    zásuvky ve spodní části lednice
       od Pavlásek » 13 črc 2016 17:24 »
    2 Příspěvků
    890 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    13 črc 2016 18:24
  •    Jde rozdělit vteřinu na menší části?
       od Ciril » 08 říj 2016 08:24 »
    3 Příspěvků
    1040 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Čertík
    08 říj 2016 09:12