Co hrozí za jízdu po dálnici bez dálniční známky?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.


Honza Novák

Nový příspěvek od Honza Novák » 29 čer 2018 17:18

Dobrý den. Hrozí vám pokuta, blokově na místě 5.000,-Kč, ve správním řízení až 100.000,-Kč.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 29 čer 2018 17:20

Kde je povinna dálniční známka, a tebe zastaví Policie nebo Celní správa bez ni, tak počítej s blokovou pokutou 5000 korun, ale ve správném řízení se může pokuta vyšplhat až k neuvěřitelným sto tisícům. Podle mne je to šikana, protože zakoupením DZ, nemáš zajištěn plynulý průjezd. Doufám, že brzy vejde v platnost elektronické mýto, jak to mají i v Polsku.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 29 čer 2018 23:30

Mudr.Lant Kde je povinna dálniční známka, a tebe zastaví Policie nebo Celní správa bez ni, tak počítej s blokovou pokutou 5000 korun, ale ve správném řízení se může pokuta vyšplhat až k neuvěřitelným sto tisícům. Podle mne je to šikana, protože zakoupením DZ, nemáš zajištěn plynulý průjezd. Doufám, že brzy vejde v platnost elektronické mýto, jak to mají i v Polsku.
1. ani tě nemusí nikdo zastavit - dneska už mýtné brány dokáží známku rozeznat - a fotí...
;)
2. elektronické mýto ti taky nezajistí průjezdnou dálnici, není v tom rozdíl...
;)
3. nejde o šikanu - aspoň podle mne ne - máš na výběr - jet po dálnici (obvykle rychleji) nebo mimo ni, vyber si
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 30 čer 2018 09:04

mowla 1. ani tě nemusí nikdo zastavit - dneska už mýtné brány dokáží známku rozeznat - a fotí...
;)
2. elektronické mýto ti taky nezajistí průjezdnou dálnici, není v tom rozdíl...
;)
3. nejde o šikanu - aspoň podle mne ne - máš na výběr - jet po dálnici (obvykle rychleji) nebo mimo ni, vyber si
;)
2) To netvrdím že mi to zajistí průjezd, mě jde o placení. Když najíždím v Polsku na autostrádu za Opolem a jedu asi 120 km směr Kraków a sjíždím, tak za každý ujetý km platím 10 groszy což je v přepočtu cca 60 haléřů a tak zaplatím za celý průjezd 72 korun, zatím co u nás, najedu v Lokti směr Praha (95 km) zaplatím za 10 - denní známku 310 korun a to ji použiju jen jednou.


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 30 čer 2018 09:26

Mudr.Lant ...zatím co u nás, najedu v Lokti směr Praha (95 km) zaplatím za 10 - denní známku 310 korun a to ji použiju jen jednou.
Evidentně se ti nevyplatí známku kupovat...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 30 čer 2018 09:28

mowla Evidentně se ti nevyplatí známku kupovat...
;)
Takže se těším na elektronické mýtné. -:-/


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek