Kdo by byl viníkem nehody?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
účastník provozu

Kdo by byl viníkem nehody?

Nový příspěvek od účastník provozu » 30 čer 2018 12:10

Jak by řešili policajti tuto hypotetyckou nehodu. Příjíždím k hlavní silnici a tam yb jsem měl dát přednost z obouch stran. Ale nemůžu odbočit doprava protože tam je zákaz vjezdu z důvodu rekonstrukce mostu a proto odbočuju v levo. co by se ale stalo kdyby mi při odbočování narazilo soukromé auto které odjíždělo od mostu?
Naposledy upravil(a) účastník provozu dne 30 čer 2018 13:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod Původní otázka: Kdo by byl viníkem nehody




Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 30 čer 2018 12:15

Zákaz vjezdu nesouvisí s předností - i když je "doprava" zákaz vjezdu (a ty jej respektuješ), musíš za dané situace dát přednost všem autům (co znamená "soukromé"???), které odtamtud jedou a nebo které po hlavní jedou tam...
;)
Tedy bys - v tebou zmíněné situaci, byl 100% viníkem ty.

Honza Novák

Nový příspěvek od Honza Novák » 30 čer 2018 12:15

Dobrý den, je to klasické nedání přednosti, protože vy jste nedal přednost vozidlu, jedoucímu po hlavní komunikaci. Takže viníkem jste vy.
Případný přestupek druhého řidiče by byl řešen zvlášť.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 30 čer 2018 12:17

Pokud by vzniklá nová dopravní situace nebyla nově řešena dopravníma značkama tak vinu máš ty.Nedání přednosti v jízdě na hlavní silnici.Bez ohledu na to zda je tam zákaz odbočení.

účastník provozu

Nový příspěvek od účastník provozu » 30 čer 2018 12:45

Asi sem se blbě vyjádřil.Ta hlavní silnice je uavřená z důvodu rekontsrukce mostou a je tam zákaz vjezdu a je neprůjezná jen odtut vyjíždějí auta,která se používaji na stavbě a proto jsem napsal ta soukromá.Já přijíždím po objížďkové trase.
omlouvám se za takové psaní.Píšu to z mobilu a nějak mi to nejde.


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 30 čer 2018 12:51

účastník provozu Asi sem se blbě vyjádřil.Ta hlavní silnice je uavřená z důvodu rekontsrukce mostou a je tam zákaz vjezdu a je neprůjezná jen odtut vyjíždějí auta,která se používaji na stavbě a proto jsem napsal ta soukromá.Já přijíždím po objížďkové trase.
omlouvám se za takové psaní.Píšu to z mobilu a nějak mi to nejde.
- je úplně jedno, proč je silnice uzavřená
- je úplně jedno, zda auto odtatud vyjíždějící je 'stavební' nebo "soukromé'
- je úplně jedno, že jedeš po "objízdné trase"

Podstatné je, že podle tvého popisu přijíždíš po vedlejší - a tudíž musíš při vjíždění na hlavní dát přednost všem po ní jedoucím vozidlům...

účastník provozu

Nový příspěvek od účastník provozu » 30 čer 2018 12:57

Ale to vyjíždějící vozidlo tam nemělo co dělat.To on by měl zavinit nehodu.ale nebudu to řešita děkuji vám.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 30 čer 2018 14:45

účastník provozu Ale to vyjíždějící vozidlo tam nemělo co dělat.To on by měl zavinit nehodu.ale nebudu to řešita děkuji vám.
Ty vůbec nejsi opravnen řešit ostatní účastníky provozu...
Za popsaných okolnosti jsi povinen dat přednost a pokud se porusenim teto tve povinnosti stane nehoda, jsi jejím viníkem. ..
;)
Ty asi nemáš řidičák, vid??
:lol:

Honza Novák

Nový příspěvek od Honza Novák » 30 čer 2018 23:49

účastník provozu Ale to vyjíždějící vozidlo tam nemělo co dělat.To on by měl zavinit nehodu.ale nebudu to řešita děkuji vám.
Zda tam vozidlo mělo nebo nemělo co dělat není vůbec pro vás relevantní. Vy byste vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní a byl byste povinen dát přednost všem vozidlům, jedoucím po hlavní silnici bez ohledu na to, kde se tam ta vozidla vzala.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jsem viníkem dopravní nehody?
       od Ruda » 22 led 2018 07:04 »
    3 Příspěvků
    681 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    22 led 2018 18:21
  •    Od jaké částky řeší dopravní nehody policie?
       od Peťan » 11 úno 2017 11:50 »
    1 Příspěvků
    591 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    11 úno 2017 11:55
  •    viník dopravní nehody nekomunikuje s pojišťovnou
       od severa jan » 17 úno 2017 17:23 »
    2 Příspěvků
    638 Zobrazení
    Poslední příspěvek od RUR
    20 úno 2017 15:41
  •    Jaký trest hrozí za ujetí od nehody?
       od Ája » 13 říj 2017 08:18 »
    3 Příspěvků
    842 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ladislav
    13 říj 2017 08:22