Můžu sklízet to co jsem nevysel?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Konárek Petr

Můžu sklízet to co jsem nevysel?

Nový příspěvek od Konárek Petr » 01 črc 2018 10:39

Vrátili mi v restituci pole. Je jen malé, jen 520 m2. Jenže sousední pole vlastní starý pán, který se v katastrálních mapách vůbec nevyzná a tvrdí, že to pole je jeho, protože sousedí s jeho polem. Pronajal ho a na mém pozemku roste kukuřice, kterou si tam vysel nájemce. Můžu si ji sklidit? Komu vlastně patří?




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 črc 2018 10:46

Kukuřici sklidí ten, kdo ji zasel a teprve můžeš pole převzít, pokud je ve tvém vlastnictví.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 01 črc 2018 10:47

Rozhodně si ji sklidit nemůžeš...
:lol: :lol: :lol:
Nejprve si se "starým pánem" vyjasni vlastnictví, pak si uprav smluvní vztah s nájemcem...
;)

Konárek Petr

Nový příspěvek od Konárek Petr » 01 črc 2018 11:06

Pánové, samozřejmě jsem to s majitelem probíral několikrát, ukazoval jsem mu mapy, dovedl jsem ho na místo. On to nechápe. Léta si myslel, že ten kousek majetku který patřil státu je jeho a využíval ho. Jenže stát ho před třemi lety převedl na mne a teď jsem v katastru jako majitel vedený já. Zákony praví, že to co roste na mém pozemku je moje. Mě tam roste kukuřice. Proč bych si jí nemohl sklidit?

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 črc 2018 11:19

Konárek Petr Pánové, samozřejmě jsem to s majitelem probíral několikrát, ukazoval jsem mu mapy, dovedl jsem ho na místo. On to nechápe. Léta si myslel, že ten kousek majetku který patřil státu je jeho a využíval ho. Jenže stát ho před třemi lety převedl na mne a teď jsem v katastru jako majitel vedený já. Zákony praví, že to co roste na mém pozemku je moje. Mě tam roste kukuřice. Proč bych si jí nemohl sklidit?
Cituj ten zákon, kde se tak píše: Zákony praví, že to co roste na mém pozemku je moje. Mě tam roste kukuřice.



Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 črc 2018 12:16

Tak vidíš, a já si myslel doposud, že kukuřice je polní rostlina a ono to je dřevina
Resumé: Můžeš sklízet.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 01 črc 2018 13:01

No pokud bude starý pán chytrý a užíval pozemek v dobré víře více jak 10 let tak by mohl to políčko v podstatě získat do svého vlastnictví.Zákon toto umožňuje.

Konárek Petr

Nový příspěvek od Konárek Petr » 01 črc 2018 14:36

Mudr.Lant Tak vidíš, a já si myslel doposud, že kukuřice je polní rostlina a ono to je dřevina
Resumé: Můžeš sklízet.
Mluví se tam nejen o dřevinách, ale i rostlinách. A to kukuřice bezesporu je.

Konárek Petr

Nový příspěvek od Konárek Petr » 01 črc 2018 14:43

dabač No pokud bude starý pán chytrý a užíval pozemek v dobré víře více jak 10 let tak by mohl to políčko v podstatě získat do svého vlastnictví.Zákon toto umožňuje.
Děkuji, ale on už to tři roky ví, jen tu informaci nehodlá přijmout. Vím o zákonu o vydržení. Ale on jistě ne, žije s názory 100 let zpětně. To pole je mi celkem k ničemu a za pronájem bych získal asi 10,- Kč ročně. Tak mu to nechávám. Jen tak mě napadlo, že kukuřice by se mohla hodit. ;)


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil.
       od Mudr.Lant » 16 úno 2017 08:17 »
    3 Příspěvků
    1252 Zobrazení
    Poslední příspěvek od nechápavá
    16 úno 2017 09:12
  •    Zapomněl jsem, nebo zapoměl jsem?
       od Péťa » 12 zář 2018 18:16 »
    4 Příspěvků
    1481 Zobrazení
    Poslední příspěvek od bručoun
    12 zář 2018 18:33
  •    Kdy sklízet jahody ?
       od Nikola Drbková » 02 črc 2016 19:57 »
    2 Příspěvků
    865 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Čertík
    02 črc 2016 20:14
  •    Sklízet na zimu trpaslíky ze zahrady?
       od Dominika » 20 zář 2016 08:12 »
    2 Příspěvků
    1004 Zobrazení
    Poslední příspěvek od dabač
    20 zář 2016 08:34
  •    Jak sklízet zeleninu nepřetržitě?
       od Zoltán Sýkora 24 » 10 črc 2017 13:53 »
    3 Příspěvků
    830 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Romana
    10 črc 2017 13:57