Očekáváte zdražení potravin?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
spotřebitel Karel

Očekáváte zdražení potravin?

Nový příspěvek od spotřebitel Karel » 07 srp 2018 13:08

Pekaři již avizují zdražení chleba i pečiva a věřím,, že se další darmožrouti přidají.
Budeme muset sáhnout hloubějí do kapsy a peníze, které nám zaměstnavalelé dali navíc, se rozkutálí do kapes nenažranců.




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 07 srp 2018 13:19

Neočekávám, to zdražování se vleče delší dobu, a to byl dostatek vody. Nenažranost je nenažranost.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 07 srp 2018 13:48

Počasí zdražování jako záminka nahrává volnému trhu .Ten to vyřeší.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 07 srp 2018 13:56

Očekávám. ..
Ty myslíš, že ti nenazrani zaměstnanci zemědělců, zpracovatelů, dopravcu a obchodníků budou dělat zadarmo???
___
Pitomce - jakym jsi, mam 'nejradeji'...
I-:(

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 07 srp 2018 14:58

mowla Očekávám. ..
Ty myslíš, že ti nenazrani zaměstnanci zemědělců, zpracovatelů, dopravcu a obchodníků budou dělat zadarmo???
___
Pitomce - jakym jsi, mam 'nejradeji'...
I-:(
Ne, nebudou pracovat zadarmo. Oni mají velké pomocníky a těmi jsou jaro, léto, podzim, zima.
Jen namátkou: Když cena nafty vyskočila nad 35 korun, výroba a doprava rohlíků se zvedla o několik korun, ale jak se cena paliva snižovala, cena výrobní a cena za dopravu se už nesnížila. Já tomu říkám NENAŽRANCI!
A takových je v republice velmi mnoho.


Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 07 srp 2018 15:18

Ano očekávám. Zdražuje se pořád a důvod k tomu se vždycky najde. Jedno jaký. ;)

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 07 srp 2018 15:22

Ann Ano očekávám. Zdražuje se pořád a důvod k tomu se vždycky najde. Jedno jaký. ;)
Inflace...
To je jasný ekonomický termín jasného významu. ..
;)

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 07 srp 2018 15:34

Mudr.Lant Ne, nebudou pracovat zadarmo. Oni mají velké pomocníky a těmi jsou jaro, léto, podzim, zima.
Jen namátkou: Když cena nafty vyskočila nad 35 korun, výroba a doprava rohlíků se zvedla o několik korun, ale jak se cena paliva snižovala, cena výrobní a cena za dopravu se už nesnížila. Já tomu říkám NENAŽRANCI!
A takových je v republice velmi mnoho.
Doktore - neser. ..
:lol:
Pokud bys něco vyráběl a prodaval....
A pokud by se ti zvedla cena 'vstupu' (suroviny, energie, mzdy zamestnancu...), tak bys:
a) nezdrazil - a zkrachoval... zkrachovali by, možná, i tví dodavatele a zaměstnanci
b) zdražil - možná byste všeobecné zvyšování platu všichni prezili
___
Ekonomika má své zákony.
Možná je 'přemluvis' - ale spis si myslím, že ne...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 07 srp 2018 15:55

mowla Doktore - neser. ..
:lol:
Pokud bys něco vyráběl a prodaval....
A pokud by se ti zvedla cena 'vstupu' (suroviny, energie, mzdy zamestnancu...), tak bys:
a) nezdrazil - a zkrachoval... zkrachovali by, možná, i tví dodavatele a zaměstnanci
b) zdražil - možná byste všeobecné zvyšování platu všichni prezili
___
Ekonomika má své zákony.
Možná je 'přemluvis' - ale spis si myslím, že ne...
;)
Představ si, že vyrábím a prodávám a cenu jsem několik let nezvýšil, i když vstupy se zvedly.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 07 srp 2018 16:28

Mudr.Lant Představ si, že vyrábím a prodávám a cenu jsem několik let nezvýšil, i když vstupy se zvedly.
Ještě jednou...
;)
Doktore - neser...
;) :lol: ;)
______________________
1. neděláš to pro uživení se, děláš to pro zábavu - každý z nás své koníčky dotuje (nevěřil bys, kolik stojí WW)
2. neživíš se tím - zkus si představit, že z toho výdělku dotuješ své děti či vnuky - třeba studenty
___
a) kolik tím vyděláš?? - nepotřebuju sumu, stačí mi vědět, zda je to pro tebe (tvou domácnost) podstatný příjem - anebo si to můžeš ze svého důchodu a příspěvků zúčastněných - dovolit...
b) kolik tím strávíš svého důchodcovského času (který by sis jako zaměstnanec 'musel' nechat zaplatit?)
___
Mně jsou 'jasné' stesky nad tím, že - "já jsem dostal přidáno" - a ti ostatní, kteří (asi) také dostali přidáno - mi to 'seberou'...
Ale takhle si stýská opravdu jen blb(ec).
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 07 srp 2018 18:40

mowla Ještě jednou...
;)
Doktore - neser...
;) :lol: ;)
______________________
1. neděláš to pro uživení se, děláš to pro zábavu - každý z nás své koníčky dotuje (nevěřil bys, kolik stojí WW)
2. neživíš se tím - zkus si představit, že z toho výdělku dotuješ své děti či vnuky - třeba studenty
___
a) kolik tím vyděláš?? - nepotřebuju sumu, stačí mi vědět, zda je to pro tebe (tvou domácnost) podstatný příjem - anebo si to můžeš ze svého důchodu a příspěvků zúčastněných - dovolit...
b) kolik tím strávíš svého důchodcovského času (který by sis jako zaměstnanec 'musel' nechat zaplatit?)
___
Mně jsou 'jasné' stesky nad tím, že - "já jsem dostal přidáno" - a ti ostatní, kteří (asi) také dostali přidáno - mi to 'seberou'...
Ale takhle si stýská opravdu jen blb(ec).
;)
Já vím, v takový případech se mnou nesouhlasíš, ale nejde jen o mně, ale o velké množství lidí, kteří jsou nenažranými kapitalisty ždímáni do poslední kapky potu i krve.
Zlatí komunisté!

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 07 srp 2018 19:35

Mudr.Lant ...Zlatí komunisté!...
:lol: :lol: :lol:
Máš pravdu - všichni na ně svorně nadávali, měli si houwno (doslova a do písmene - nikdo neměl nic víc či míň než soused) co závidět...
:lol: :lol: :lol:
Sááákra - jakto, že ještě nejsi v KLDR??? - tam bys mohl spolu se všemi svorně velebit toho obtloustlého haj*la a - opět se všemi a svorně - nadávat na všechny ostatní...
:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 07 srp 2018 19:46

BTW - Doktore - 'dlužíš' mi odpovědi na mé dvě otázky...
a) kolik tím vyděláš?? - nepotřebuju sumu, stačí mi vědět, zda je to pro tebe (tvou domácnost) podstatný příjem - anebo si to můžeš ze svého důchodu a příspěvků zúčastněných - dovolit...
b) kolik tím strávíš svého důchodcovského času (který by sis jako zaměstnanec 'musel' nechat zaplatit?)

;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 07 srp 2018 23:35

mowla :lol: :lol: :lol:
Máš pravdu - všichni na ně svorně nadávali, měli si houwno (doslova a do písmene - nikdo neměl nic víc či míň než soused) co závidět...
:lol: :lol: :lol:
Sááákra - jakto, že ještě nejsi v KLDR??? - tam bys mohl spolu se všemi svorně velebit toho obtloustlého haj*la a - opět se všemi a svorně - nadávat na všechny ostatní...
:lol: :lol: :lol:
... jakto, že ještě nejsi v KLDR??.. ...., tak taková slova a jim podobná jsou slyšet od Demobloku, havloidů, sluničkářů a kavárenskách povalečů. Snad nechceš, abych tě zařadil mezi tu svoloč.
P.S. Zajímalo by mne, jestli tem obtloustlý Kim jí i vepřový bůček.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 07 srp 2018 23:36

mowla BTW - Doktore - 'dlužíš' mi odpovědi na mé dvě otázky...
a) kolik tím vyděláš?? - nepotřebuju sumu, stačí mi vědět, zda je to pro tebe (tvou domácnost) podstatný příjem - anebo si to můžeš ze svého důchodu a příspěvků zúčastněných - dovolit...
b) kolik tím strávíš svého důchodcovského času (který by sis jako zaměstnanec 'musel' nechat zaplatit?)

;)
Můžu si dovolit tolik, kolik jsem si zasloužil, a že toho není málo.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 08 srp 2018 15:28

Mudr.Lant Můžu si dovolit tolik, kolik jsem si zasloužil, a že toho není málo.
Takže to pro tebe není podstatný příjem...
;)
Hele - nezaměňuj koníčka s výdělečnou činností...
;)


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Je povinosti distribuce písemně ohlásit zdražení?
       od Zákazník E-ONu » 05 črc 2018 19:11 »
    1 Příspěvků
    512 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    05 črc 2018 19:39
  •    Jak dlouho platí záruka u potravin?
       od Renata R. » 26 dub 2016 18:16 »
    2 Příspěvků
    1127 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Čertík
    27 dub 2016 08:21
  •    Jak zabránit chladnutí potravin?
       od Sandra Pokorná » 14 kvě 2016 00:13 »
    2 Příspěvků
    528 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Jitule
    14 kvě 2016 08:39
  •    Zdravá tepelná úprava potravin
       od Zdena Tichá » 20 čer 2016 17:13 »
    2 Příspěvků
    1298 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ralf
    20 čer 2016 18:42
  •    Jak velké máte doma zásoby potravin?
       od Ann » 04 lis 2016 16:39 »
    4 Příspěvků
    1151 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    06 lis 2016 11:57