Na co je tam ten plíšek?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Ivan

Na co je tam ten plíšek?

Nový příspěvek od Ivan » 10 říj 2018 09:24

Našel jsem po dědovi takovéto posuvné měřítko a když chci změřit šířku nějaké trubky tak vyjíždí takový plíšek z druhého konce. Na co je?




lahny
zkušení rádci
Příspěvků 173
Registrován 16 zář 2018 11:29

Re: Na co je tam ten plíšek?

Nový příspěvek od lahny » 10 říj 2018 10:34

To je hloubkoměr. Pokud chceš změřit hloubku nějaké díry tak na kraj díry dáš hranu té šupléry ( to je lidový název pro tohle posuvné měřítko...každý strojař to zná) a plíšek zajíždí do díry až na dno. Pak na stupnici poznáš jak hluboká je ta díra. Používá se třeba při řezání závitů v díře aby jsi věděl jak hluboko můžeš se závitníkem zajet, tak aby jsi ho nezlomil. Strojaři vědí na co všechno to lze použít.

lahny
zkušení rádci
Příspěvků 173
Registrován 16 zář 2018 11:29

Re: Na co je tam ten plíšek?

Nový příspěvek od lahny » 10 říj 2018 10:37

lahny
10 říj 2018 10:34
To je hloubkoměr. Pokud chceš změřit hloubku nějaké díry tak na kraj díry dáš hranu té šupléry ( to je lidový název pro tohle posuvné měřítko...každý strojař to zná) a plíšek zajíždí do díry až na dno. Pak na stupnici poznáš jak hluboká je ta díra. Používá se třeba při řezání závitů v díře aby jsi věděl jak hluboko můžeš se závitníkem zajet, tak aby jsi ho nezlomil. Strojaři vědí na co všechno to lze použít.
Ještě jsem zapoměl dodat.Nahoře jsou dva zobáčky, těmi se zase měří šířka díry.

Ivan

Re: Na co je tam ten plíšek?

Nový příspěvek od Ivan » 10 říj 2018 11:17

Tak to je paráda.To se mi bude hodit.Díky


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek