Proč se dnes tolik krade – volná diskuze.

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Proč se dnes tolik krade – volná diskuze.

Nový příspěvek od Ann » 25 říj 2016 16:33

od Čertík
Bojím se že dokud se zlodějům nezačnou sekat ruce nic se nezmění.

Na druhou stranu je mi jasný že za to může i trochu do jisté míry dnešní doba (osobní názor). Když se jde zeptat synovec do firmy na práci tak mu řeknou že teď mají 15 nových Slováků a ať se nezlobí. Češi ale práci nemají. Pak si přečteš v novinách že táta od rodiny který žil celý život spořádaně šel přepadnout benzínku, protože ho prostě k tomu dnešní doba dohnala a on by jim neměl co dát k jídlu. Přišel o práci atd... Nevím no, to by asi bylo na dlouhou diskuzi. Ale kdyby někdo chtěl otevřít toto téma tak se rád připojím a můžeme to probrat. Docela by mi zajímal názor ostatních.
Na přání Čertíka zakládám toto téma, protože opravdu může být zajímavé. Před časem se zase psalo o tom, jak stará důchodkyně přepadla benzinku a lidé nechápali. Téměř všichni to komentovali slovy, že jí nejspíš přeskočilo, ale já si myslím, že jí k tomu také dohnalo zoufalství. Možná potřebovala nakoupit dárky pro vnoučata ..... možná dlužila peníze za předražené hrnce, nebo léčivé deky, které jí někdo vnutil. Možná jí podvodník převlečený za instalatéra ukradl úspory. Možná .....




Uživatelský avatar
Čertík
člen
Příspěvků 2691
Registrován 20 úno 2016 08:35

Nový příspěvek od Čertík » 25 říj 2016 17:15

Díky moc Ann za založení tématu. Myslím že to bude hodně dlouhá diskuse.

Je potřeba odlišit ty co práci nehledají a raději vykradou něco a pak z toho žijí a ty co práci prostě neseženou.

Podle mě je prostě spousta věcí zaviněna dnešní dobou. Tím nemyslím to že někdo nechce pracovat a raději vykrade chatu. Já teda nejsem starší ročník, je mi 33 let, ale jak je možné že dříve měl každý práci a kdo nechtěl pracovat tak šel sedět ? Aspoň tak to znám z vyprávění. Proč je teda dneska tolik nezaměstnaných a lidé nemají práci? Že firmy raději přijmou zaměstnance z jiného státu za pár korun a na Čechy pak práce nezůstane? Podle mě je to jeden z důvodů proč to tak potom dopadá.

To že někdo přepadne poštu nebo benzínku je samozřejmě strašné, ale když ví že má 3 děti a nemá co jim dát k jídlu tak co má dělat? Při vyšetřování se pak přijde na to že je to poctivý občan co dělal třeba 35 let v jedné firmě ale po propuštění se bál že přijde o rodinu že ji neuživí (děti do děcáku, manželka se s ním rozejde...) Špatně nastavený sociální systém? Nebo proč se to tak děje?

Proč jeden sedí doma má 6 dětí a měsíčně 20.000 na dávkách a pracovat nechce a jiný s berlema pajdá do práce protože jinak by nedostal nic?

Podle mě na tom má dnešní doba vinu. Můj názor.

Udělat pořádné tresty pro zájezdové prodeje (šmejdy) a taky by spousta lidí na tom bylo lépe.

Uživatelský avatar
Paulie
člen
Příspěvků 1535
Registrován 16 úno 2016 08:21

Nový příspěvek od Paulie » 25 říj 2016 17:21

Jako pravda je že když jdu do Tesca a u pokladny je slovenka tak nejsem zrovna natčený. Kord když vím kolik čechů je na ÚP. Ale to by se podle mě musel změnit celý tento systém od vlády až po úředníky atd..

karlos

Nový příspěvek od karlos » 25 říj 2016 17:49

Dnešní doba na to vliv určitě má. Je to ale způsobeno tím že jsou příšerně nízké tresty za trestný čin. Kdyby bylo jak se psalo v prvním příspěvku za krádež useknutí ruky kriminalita by klesla na pár procent.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 25 říj 2016 17:57

Ono se kradlo vždycky.Už dost pamatuji.Ale!Dříve za komunistů i když je nyní ta doba tak dehonestovaná si ukradl dotyčný pytel nebo několik pytlů cementu.Dnes se ukradne celá cementárna,fabrika,doly ,půda. a další.Tak o co jde? příležitost vždy dělá zloděje.I kdyby se ty ruce sekali s čímž souhlasím a dodávám bez nároku na invalidní důchod se tomu těžko zabrání.Příležitost k bezpracnému zisku je příliš lákavá.


Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 25 říj 2016 19:13

K této volné diskuze se nepřipojím. Nechtěl bych, abych za mé názory, nedostal BAN! :idea:

pavelka

Nový příspěvek od pavelka » 25 říj 2016 19:32

Ban za nazor vůči někomu zde nebo za názor na společnost? Myslím že když to nebude nadávání na někoho zde tak se nemáš čeho bát.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 25 říj 2016 20:17

dabač příležitost vždy dělá zloděje.
Řekla bych, že právě ty příliš mírné tresty jsou největší zlo. Krádež do 5000,- se bere jen jako přestupek. To ale naučí zloděje počítat a krást na jeden zátah jen zboží do té ceny. Každý den za 4000,- a za týden je to jen 7 přestupků.
A co třeba vytáhnout peněženku z kabelky mamině samoživitelce? Pro zloděje jen přestupek ale pro tu mámu, pořádná čára přes rozpočet.
Že příležitost dělá zloděje? Ano, to jistě. Ale když vám někdo vleze do bytu a vykrade ho, nejde přece říct, že ho zkazila příležitost. A těch zamčených aut co se každý den ztratí i nám už se to stalo a bez šance, auto se nikdy nenašlo. V noci ze zamčeného domu ve kterém jsme spali a dokonce tam byl i pes se z předsíně ztratilo jízdní kolo. Policie si to zapsala a ani neřešila ….

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 25 říj 2016 20:28

Mudr.Lante, Pavelka má pravdu. Když dokážeš svůj názor napsat slušnými slovy a nebudeš urážet jiné uživatele, tak v této poradně BAN nedostaneš. Tady se pravda napsat smí. :lol:

Uživatelský avatar
prasák
člen
Příspěvků 891
Registrován 20 bře 2016 07:30

Nový příspěvek od prasák » 26 říj 2016 11:29

Možná kdyby si každý dával na své věci větší pozor. Když vidím na parkovišti v autě na sedačce notebook, tak se pak dotyčný nemůže divit že mu někdo vyklepne okénko.

Souhlasím ale s tím že přísnější tresty to by bylo částečné řešení a soustu lidí by si to rozmyslelo.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 26 říj 2016 12:00

A také lepší výchova. Bohužel spousta dětí přerostla rodičům přes hlavu. Svobodu chápou tak, že si mohou dělat co chtějí. Úcta ke starším lidem a bohužel i k rodičům dnes chybí.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Pilo se dřív tolik alkoholu jako dnes?
       od Saša1986 » 27 úno 2017 17:24 »
    6 Příspěvků
    1227 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    27 úno 2017 19:32
  •    A co založit podrubriku diskuze?
       od Einstein » 02 bře 2017 17:24 »
    19 Příspěvků
    2942 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    02 zář 2018 16:53
  •    Jak využijete volna na Velký pátek?
       od Mudr.Lant » 29 bře 2017 11:03 »
    3 Příspěvků
    859 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    29 bře 2017 11:30
  •    Volná plachta na kamionu a spotřeba paliva?
       od Pepa2 » 21 čer 2017 08:41 »
    3 Příspěvků
    768 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Pepa2
    21 čer 2017 08:45
  •    Nezobrazuje se diskuze
       od lahny » 14 pro 2018 09:29 »
    2 Příspěvků
    825 Zobrazení
    Poslední příspěvek od lahny
    16 pro 2018 23:06