Ukradený lístek na pokutu za stěračem

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Wit

Ukradený lístek na pokutu za stěračem

Nový příspěvek od Wit » 18 bře 2017 15:40

Měl jsem za stěračem pokutu že parkuju tam kde se nesmí. Botičku jsem ale neměl , pouze lístek za stěračem. Co když lístek vyhodím a budu dělat že tam nic nebylo? Bude to mít nějaké pokračování? Můžu přece říct že mi lístek někdo ukradl ne?




Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 18 bře 2017 15:51

Z toho se nevykroutíš. Ani ti nemusí přijít upomínka, za rok či dva může přijít rovnou exekutor se soudním rozhodnutím a bude to s velkou pokutou a ještě pálkou za právníka.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2017 15:51

Tak to je ta první nejblbější výmluva. :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2017 15:52

Ann Z toho se nevykroutíš. Ani ti nemusí přijít upomínka, za rok či dva může přijít rovnou exekutor se soudním rozhodnutím a bude to s velkou pokutou a ještě pálkou za právníka.
:-y

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 16:22

Lístek za stíračem je po právní stránce k ničemu, protože k němu neexistuje doklad o doručení předvolání.
Takže není nutné na něj vůbec reagovat a nic z toho nehrozí.
Druhá stránka věci je, že když člověk reaguje, nerozběhne se úřední mašinerie a lze z toho "vybruslit" třeba jen s napomenutím :-pa
Takže je mi líto, ale tentokrát Ann i Mudr.Lant napsali nesmysly :cry:


Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 18 bře 2017 16:28

A ono na něm není napsáno dostavte se na služebnu č. XX ? :-:u

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 18 bře 2017 16:30

Výzvu policie je možné jen tak ignorovat? :-:u Satame, k čemu to navádíš :?:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 16:33

A kdo se má dostavit? Pochopte konečně, že když není doklad o doručení konkrétní osobě, která má jméno, tak se nikdo nemusí dostavit a není proti komu zahájit správní řízení a další úkony :shock: :shock: :shock:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 16:34

Ann Výzvu policie je možné jen tak ignorovat? :-:u Satame, k čemu to navádíš :?:
Řekni mi konkrétní osobu, kterou ta Policie vyzývá (jméno té osoby, které je na předvolání napsané) :!:
A pochopte konečně, že nejsme ovce! Já si vytáhnu lístek za stěračem cizího auta, přečtu si ho, a protože je tam napsáno, abych se dostavil, tak se dostavím :lol: :lol: :lol:

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 18 bře 2017 16:37

To jako že byl policista blond? SPZ si nezapsal? -:u

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2017 16:38

Takže, Satame, pokud by lístek za stěračem snědl, kde je psáno, že si PČ nezaznamenala RZ pokutovaného auta a že časem obdrží výzvu k vysvětlení dopravního předpisu? A teprve tam může použít tu nejblbější výmluvu, nebo se obrátit na tebe.

Wit

Nový příspěvek od Wit » 18 bře 2017 16:44

Byla tam napsaná pouze SPZ. Jméno ani adresa bydliště tam nebyla. Ještě se na to podívám až přijdu z práce domů ale myslím si že je to tak je. Co kdyby mi papírek unesl třeba vítr, nemůže přece přijít po roce jen tak exekutor a zabavit mi majetek. Myslíte že by poslali nejdřív nějaký dopis? Bydliště přece podle SPZ majitele zjistí.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 16:44

Probuďte se konečně oba :roll:
Auto nelze pokutovat. RZ auta nelze ztotožňovat se jménem řidiče, je nutné prokázat, kdo to auto řídil.
Do té chvíle je předvolání neznámého k ničemu :!:
A jelikož jste asi můj první příspěvek nedočetli, tak zopakuji:
"Druhá stránka věci je, že když člověk reaguje, nerozběhne se úřední mašinerie a lze z toho "vybruslit" třeba jen s napomenutím :-pa "
Pokud ani teď nechápete, nemám co bych k tomu ještě dodal a je mi vás líto :cry: :shock: :cry:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 16:46

Wit Byla tam napsaná pouze SPZ. Jméno ani adresa bydliště tam nebyla. Ještě se na to podívám až přijdu z práce domů ale myslím si že je to tak je. Co kdyby mi papírek unesl třeba vítr, nemůže přece přijít po roce jen tak exekutor a zabavit mi majetek. Myslíte že by poslali nejdřív nějaký dopis? Bydliště přece podle SPZ majitele zjistí.
Exekutora se neboj, napřed musí mít pachatele a zahájit správní řízení, bez toho to nejde.
Přečti si pořádně mé příspěvky, snad to pochopíš lépe, než zdejší mudrlanti :D

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2017 16:49

Osobně děkuji, že mne lituješ, je to od tebe milé, že máš o mou osobu zájem.
Wit přece psal, co kdyby..., ale nepsal, že půjde vysvětlit svůj trestuhodný čin, špatné parkování.
Jinak jsem rád že tu jsi, jinak bych si, kromě Ann, nepokecal. -:-/

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 16:49

Exekuci samotnou musí nařídit soud, správní řízení je jen začátek a když ti dokážou, že jsi přestupce, tak jsi účastník řízení, takže musíš být o všem vyrozuměn. Ovšem až ti dokážou, že jsi přestupce ;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2017 16:51

Wit Byla tam napsaná pouze SPZ. Jméno ani adresa bydliště tam nebyla. Ještě se na to podívám až přijdu z práce domů ale myslím si že je to tak je. Co kdyby mi papírek unesl třeba vítr, nemůže přece přijít po roce jen tak exekutor a zabavit mi majetek. Myslíte že by poslali nejdřív nějaký dopis? Bydliště přece podle SPZ majitele zjistí.
Ano, obdržíš výzvu, jakmile PČ zjistí majitele a provinilce!

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 16:56

Mudr.Lant Jinak jsem rád že tu jsi, jinak bych si, kromě Ann, nepokecal. -:-/
Nejsem tu proto, abych si pokecal, už sis mohl všimnout, že se ke spoustě věcí nevyjadřuji a na některé, řekněme provokace, nereaguji :D
Ale zjevné nesmysly a zkreslování se snažím uvést na pravou míru, když se to nedaří, přestanu rovněž reagovat a s vašimi nesmysly se musí vypořádat tazatel.
Taky se vyjadřuji hlavně k tomu čemu rozumím, nekecám blbě Ann do psů, protože v tom je daleko zkušenější, než já. Zrovna tak nekecám zahrádkářům do zahradničení, a když, tak pouze do výše mých skromných znalostí :)
Jako pokec už to stačí a já se budu raději věnovat tomu, čemu rozumím :-pa

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 16:59

Mudr.Lant Ano, obdržíš výzvu, jakmile PČ zjistí majitele a provinilce!
Policie nemá šanci zjistit provinilce, když ho nikdo nenabonzuje :!:
Ježíšmarjá, kde jste byli, když Pán Bůh rozdával rozum :?: :?: :?:
Jo, a abych předběhl kritiky, může být použito tzv. odpustkové řešení, kdy správní orgán pošle rovnou výměr na pokutu majiteli auta za to, že nenabonzoval pachatele, a to i přesto, že se majitele vůbec nezeptal. Ale to už jsme zase trochu jinde, že?

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 18 bře 2017 17:00

No vida, advokáta tady zřejmě máme, tak si ho Wite přizvi, on tě z toho vykecá. :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2017 17:05

Vidím, že rozumíš právu. Nemohl bys se podívat na http://www.24poradna.eu/dozvim-se-kdo-z ... t8351.html , Mám obavu že jsem něco zase zvojtil. :cry:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2017 17:09

Než ukončím přispívat v této otázce...
...ještě mi vysvětli toto: Policie nemá šanci zjistit provinilce, když ho nikdo nenabonzuje :!:
Chceš tím říct, že policie zahájí vyšetřování na základě pouhého nabonzování? :?

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 17:10

Ann No vida, advokáta tady zřejmě máme, tak si ho Wite přizvi, on tě z toho vykecá. :lol:
Ann, možná, že jsem se tě trochu dotknul, ale nechtěj mi tvrdit, žes to nepochopila. V tom případě bych musel změnit své mínění o tobě :cry:
Mudr.Lant Vidím, že rozumíš právu. Nemohl bys se podívat na http://www.24poradna.eu/dozvim-se-kdo-z ... t8351.html , Mám obavu že jsem něco zase zvojtil. :cry:
Podle mě jsi nic nezvojtil. Policista, který by ti prozradil bonzáka, se vystavuje kárnému řízení a to mu za to nestojí. Takže tvá odpověď byla naprosto na místě ;)


satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 17:19

Mudr.Lant Než ukončím přispívat v této otázce...
...ještě mi vysvětli toto: Policie nemá šanci zjistit provinilce, když ho nikdo nenabonzuje :!:
Chceš tím říct, že policie zahájí vyšetřování na základě pouhého nabonzování? :?
To si nerozumíme. Policie začne dělat úkony k objasnění přestupku (není to vyšetřování, vyšetřování je odborný termín, který patří jinam) poté, co přestupek zjistí. Ale jak Policie zjistí, kdo tam auto špatně zaparkoval? Jedině na základě záznamu kamerového systému a pak ho stejně musí ztotožnit, a jinak jedině na základě bonzu buď někoho, kdo řidiče viděl, zná ho a nabonzuje ho, nebo na základě informace majitele vozidla, kterého si jmenovitě předvolá a on toho "pachatel" nabonzuje.
Ale to už je vše o tom, jak dalece :D lidé (a zde hlavně řidiči) znají svá práva a své povinnosti a jak dalece jsou schopni to ve styku s represivními orgány dokáží využít :cry:
Na tohle se študují školy, takže není šance, abych to tu vyčerpávajícím způsobem vysvětlil. Nehledě na to, že moje "škola" je jen nepatrným zlomkem toho, co je třeba pro to, aby člověk na tomto poli obstál, znát ;)

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 18 bře 2017 17:23

satam Ann, možná, že jsem se tě trochu dotknul, ale nechtěj mi tvrdit, žes to nepochopila. V tom případě bych musel změnit své mínění o tobě :cry:


Podle mě jsi nic nezvojtil. Policista, který by ti prozradil bonzáka, se vystavuje kárnému řízení a to mu za to nestojí. Takže tvá odpověď byla naprosto na místě ;)
Satame, netvrď mi prosím, že jsi nepochopil, že o právech také něco vím. Vždycky je lepší tazatele trochu postrašit, aby dodržel své povinnosti, než ho navádět ať nic neřeší. Kdo nic neřeší, postih dohoní jeho. To se týká nejen pokut. Ale prosím, já ti podobné dotazy ráda přenechám. /:/) Nevadí mi, když mne někdo neznámý považuje za husu. a:-)

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 18 bře 2017 17:32

Ann Vždycky je lepší tazatele trochu postrašit, aby dodržel své povinnosti, než ho navádět ať nic neřeší.
Ann, právě to strašení je to, co nenávidím. Ty tu nejsi od toho, abys někoho strašila. Měla bys radit ku prospěchu tazatele.
Strašení si užijeme dost od jiných, než od těch, které žádáme o radu, jak se proti strašení a trestání za hovadiny obecně, bránit. To, že máme zákony, vyhlášky a předpisy ještě neznamená, že tyto zákony, vyhlášky a předpisy jsou správné. Spousta věcí v nich z nás dělá nesvéprávné nemyslící ovce a řeší za nás věci, které si umíme vyřešit sami.
To, co v tomhle vlákně uvádím, je obrana proti tomu, aby z nás kdokoli ty ovce dělal. A teď se na mě budeš hněvat, ale svým "strašením" tomu účinně napomáháš.
Sorry :cry: :cry: :cry:

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 18 bře 2017 18:10

Hněvat? To určitě ne. :) Já nikdy nebyla a nebudu ovcí. Asi proto se vymykám tvému chápání. /:/)
Jen ještě upřesni jak dlouho máme čekat s odpovědí, kterou si chceš vyřídit sám. Máme tady nechat nezodpovězenou otázku třeba den a čekat jestli přijdeš? /:/)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2017 18:20

:-xx nebo bude -:u

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 18 bře 2017 18:22

OK :-xx


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jak nedostat pokutu v MHD?
       od Paulie » 28 bře 2017 17:24 »
    7 Příspěvků
    1224 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    29 bře 2017 10:13
  •    Ukradený znak na autě z přední masky
       od ELF » 09 srp 2017 14:36 »
    3 Příspěvků
    821 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    09 srp 2017 15:17
  •    Ukradený živnostenský list?
       od Miloš123 » 12 říj 2017 12:37 »
    1 Příspěvků
    560 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    12 říj 2017 12:59
  •    Plati pokutu?
       od nehoda » 03 dub 2018 17:10 »
    1 Příspěvků
    442 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    03 dub 2018 18:50
  •    Rybářský lístek na čeřen
       od Nicolas » 29 úno 2016 14:25 »
    1 Příspěvků
    1070 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Řezník
    05 bře 2016 11:49