Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
-
Klaryssimo
Nový příspěvek
od Klaryssimo » 28 srp 2017 19:18
Ahoj, asi před rokem jsem si vzala do péče jednoho voříška, který měl špatnou minulost, tedy ho nějakým způsobem týrali. Nevíme proč, ale útočí hlavně na černé velké psy (Velké psy, jakéhokoliv zbarvení), zkoušíme cokoliv, abychom ho to odnaučili, ale nic nezabírá, nějaké rady, prosím.
Poznámka majitele:Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s
Zdravestravovani.cz
a proto je doporučuji.

-
Mudr.Lant
Nový příspěvek
od Mudr.Lant » 28 srp 2017 20:37
Nechat psa vybít přebytečnou energii.
Nosit košík, kvůli bezpečnosti okolí.
Když zahlédnete psa, kterého „nesnáší“ tzn. je na něj agresivní, tak se mu vyhněte, aby jste předešli problémům.
Pokud se pes při zahlédnutí cizího psa zatím agresivně neprojevuje, ihned ho pochválit pamlskem, ale POZOR ! aby jste ho neodměnili za to, že bude jakkoliv útočit na psa, pejsek si pak bude myslet, že ho odměňujete za agresivitu.
Potrestat psa vždy, když se u něj ukáže známka agresivity.
Pokud je pes silně agresivní a není vykastrovaný, tak je vhodná KASTRACE.
Často a precizně trénovat základní poslušnost.
Zdroj:
http://www.sportovni-kynologie.cz/vycvi ... izim-psum/
-
Ann
- člen
- Příspěvků 6632
- Registrován 06 črc 2016 09:33
Nový příspěvek
od Ann » 29 srp 2017 07:46
S článkem souhlasím s výjimkou té KASTRACE. Kastrace zanedbanou výchovu psa nevyřeší a nese s sebou zdravotní i psychická rizika. Nejvíce jí doporučují kliniky, které z toho mají zisk.
Tvůj pes zřejmě prošel peklem a potřebuje vlídný a láskyplný přístup. Hodně chvály i za málo a s tresty opatrně. Když vidíš, že budete míjet velkého psa a bude problém, snaž se před svého psa postavit a zabránit mu tím výhled na druhého psa. Musíš zaujmout jeho pozornost sama. Mluv na něj, dávej nějaké povely a hned i odměnu za poslechnutí. Pokračujte v chůzi teprve až pes přejde. Vím, že to není jednoduché a nepůjde to hned napoprvé, ale časem to zvládnete. Útočí většinou vystresovaný pes, který se sám bojí. Chce tím ty velké psy zastrašit. Musí tvým citlivým přístupem pochopit, že jeho ochránce jsi ty a že s tebou není třeba se bát.
-
Klaryssimo
Nový příspěvek
od Klaryssimo » 29 srp 2017 08:26
Děkuju
Poznámka majitele:Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s
Zdravestravovani.cz
a proto je doporučuji.

-
-
- 3 Příspěvků
- 878 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Sandra
07 čer 2017 18:53
-
-
- 2 Příspěvků
- 954 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Ann
27 led 2017 09:48
-
-
- 3 Příspěvků
- 767 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od touchwood
07 čer 2017 06:43
-
-
- 1 Příspěvků
- 534 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od satam
13 čer 2018 03:19
-
-
- 1 Příspěvků
- 602 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od satam
13 čer 2018 02:55