Renovace starého kolečka

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Miloslav Plánek

Renovace starého kolečka

Nový příspěvek od Miloslav Plánek » 07 črc 2016 18:40

Rozhodl jsem se renovovat starší zahradní kolečko které už je i rezavé. Jak postupovat abych něco nezapomněl ?

Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Portu.cz a proto je doporučuji.
Portu.cz a proto je doporučuji.




dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 07 črc 2016 20:29

Miroslave váš dotaz se mě jeví poněkud zmatečný.Pokud chci něco renovovat tak bych očekával aspoň základní znalosti.Ale dobře.Po pořádku.Pokud kolečko je jenom trochu rezivé tak stačí mechanicky dobře odrezit.Natřít základním primerem a potom vrchnim .Existuje také barva jednovrstvá.To vám poradí znalec z prodejny barev.Pokud je ale kolečko dejme tomu už v konstrukci rámu prorezivělé tak pokud nemáte zkušenosti se svářením a eventuálně základní znalosti od černého řemesla tak vám dopuručuji koupit kolečko nové.Je to investice zhruba okolo 1500 Kč.Pokud je rezavá a deformovaná korba tak je lepší vyměnit.Je možno zakoupit korbu pozinkovanou a nebo v černém provedení.Zde se zřejmě nevyhnete úpravě otvorů pro šrouby na uchycení korby k rámu kolečka.On každý výrobce to má trochu jinak.Také může být opotřebováno uchycení kola kolečka.Nevím zda máte kolečko s bantamem to je plášť a duše,a nebo kolo z tvrzené pryže zde se neobejdete také s výrobou ok na uchycení středové osy pokud je toto už dlouhodobým užíváním poškozené.Ale mám za to že vám jde v podstatě dát kolečku tak zvaně nový kabát a to je potom o tam odrezenéíodmaštění a natření.Ať se vám zadaří.

Miloslav Plánek

Nový příspěvek od Miloslav Plánek » 08 črc 2016 07:46

Plech je ještě pevný i když už trochu zrezl. Napadlo mi ho osmirkovat a potom natřít. Kolečko je taky v pořádku. Nevím ale jestli po osmirkování nanést rovnou barvu na železo nebo nějaký základní nátěr ? Co myslíte ? Pokazím něco když dám rovnou barvu na železo ?

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 08 črc 2016 10:05

Jak jsem psal existuje jednovrstvá barva která má tu dvojí funkci to znamená základní nátěr a vrchní nátěr.Odpadá tedy ten základní nátěr.Na to odrezení ti bude stačit ocelový kartáč.No a pokud kolečko nemáš celoročně venku tak ti bude sloužit co se barvy týče hodně dlouho.

Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Portu.cz a proto je doporučuji.
Portu.cz a proto je doporučuji.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Kde koupit jehly do starého gramofonu
       od Standa Blažek » 29 zář 2016 12:38 »
    3 Příspěvků
    1560 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Gasser1
    06 led 2017 21:23
  •    radiátor renovace
       od dana » 10 lis 2016 09:48 »
    2 Příspěvků
    847 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Dominik28
    10 lis 2016 09:58
  •    Renovace vany jaké jsou možnosti
       od Flaygan » 14 pro 2016 16:21 »
    3 Příspěvků
    888 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Kuka
    15 pro 2016 05:34
  •    Použití starého cementu
       od radimk » 04 kvě 2017 20:19 »
    4 Příspěvků
    1240 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    05 kvě 2017 14:15
  •    Kde sehnat kolečka k sekačce
       od Karel K. » 14 kvě 2016 16:33 »
    2 Příspěvků
    805 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    14 kvě 2016 23:36