Ošetří v nemocnici bezdomovce?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Ošetří v nemocnici bezdomovce?

Nový příspěvek od Ann » 07 črc 2016 20:12

Když najdu na ulici ležet nemocného bezdomovce a zavolám mu sanitku, ošetří ho v nemocnici, když nemá zdravotní pojištění, ani bydliště a práci aby mohl zaplatit?

Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Zdravestravovani.cz a proto je doporučuji.


Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Portu.cz a proto je doporučuji.
Portu.cz a proto je doporučuji.


Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Acema a proto je doporučuji.




Uživatelský avatar
Sova
člen
Příspěvků 841
Registrován 13 čer 2016 10:37

Nový příspěvek od Sova » 07 črc 2016 23:41

Pokud mu bude něco vážného tak ho samozřejmě ošetří (základní ošetření aby přežil) a budou to po něm vymáhat (což se jim asi nikdy nepovede). Pokud půjde k doktoru že má rýmu a chce něco napsat za léky nebo nějaký podobný problém tak ho pošlou bez průkazu pojištěnce někam.

Dominika

Nový příspěvek od Dominika » 07 črc 2016 23:46

Já ležela v nemocnici vedle pána co si neplatil zdravotní pojištění a musel na operaci se slepákem. Ještě měl něco s rukou (říkal něco o šroubech ale to už si nepamatuji přesně). Vím že mu zdravotní pomoc byla poskytnutá (nikdo ho nenechá se slepákem) ale že na něj doktor řval že po něm budou vymáhat asi 120.000 . Nevím už tu částku je to delší doba.
Pokud je mu něco závažného tak ho ošetří, musí mu zajistit péči aby přežil , i když na to nemá (umřít ho nenechají).

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 08 črc 2016 09:56

Děkuji za vysvětlení. Je to smutný osud. Každý s těch bezdomovců do toho jistě nespadl vlastní vinou.

Uživatelský avatar
Ralf
člen
Příspěvků 1378
Registrován 22 bře 2016 19:18

Nový příspěvek od Ralf » 08 črc 2016 12:46

To by ses Ann divila kolik lidí si za to může samo. Náš soused zdědil po rodičích barák vedle nás. Byl to úspěšný podnikatel. Začal hrát automaty, dělal párty do 6 hodin do rána. Policie tam jezdila téměř ob den za rušení nočního klidu. Kolikrát nám v noci rozbil některý z jeho "přátel" láhev o dům ve 4 ráno když šel z mejdanu. Bylo to opravdu peklo. Pak přes den spal a podnikání šlo do kytek. Neplnil zakázky a tudíž přicházel o peníze. Hlavně že měl spoustu "přátel" na celonoční mejdany. Když nebyl doma tak seděl v kasínu. Už dva roky je bezdomovec. Jeho kamarádi si jezdí kolem v luxusních autech a když je pozdraví tak ho pošlou víme kam. Říká že co prohrál byt a barák tak cca 2,5 milionu. Dneska je z něj troska závislá na drogách. Žebrá kde se dá a když mu někdo z procházejících lidí nedá peníze na chlast nebo drogy tak po něm hodí láhev od piva.
Kdyby tenkrát nezdědil ten barák, tak byl dneska podnikatel jako málo kdo. Mohl si koupit co chtěl. Nezlob se na mě (každému pomůžu) ale kdo bere drogy je u mě odepsaný člověk a takové lidi nevyhledávám. Kvůli automatům, drogám a alkoholu je na ulici tolik lidí že si to ani neumíme představit. Na konci vesnice taky bydlel jeden co si dal občas v práci panáka, pak to dopadlo tak že chodil denně nachlastanej jako kára. Přišel o práci, manželku vždycky zmlátil když mu nechtěla dát na alkohol (a to byla těhotná) a kde je dneska ? Sedí na vlakovém nádraží a když ho vidím tak se otočí abych neviděl jak dopadnul. Myslím si že hrozně moc lidí si za to může samo, další dělat nechtějí a život na ulici jim vyhovuje a ty co jsou bezdomovci ne vlastní vinou tak těch je podle mě minimum. Když dělala tenkrát některá televize průzkum kolik si vydělá bezdomovec žebráním, tak mu lidé za hodinu do klobouku naházeli 240 Kč :shock: . Pak se div že nechce pracovat. To nemám na hodinu ani já a makám od rána do večera. Vím že se musí posuzovat každý jedinec, ale nevěřím tomu že míň jak 90 % lidí si za to nemůže samo. :?


Uživatelský avatar
Jitule
člen
Příspěvků 1592
Registrován 20 bře 2016 07:27

Nový příspěvek od Jitule » 08 črc 2016 13:10

Jsou to smutné příběhy. Až je mi z toho těžko. :cry: Já jsem trošku citlivější než ostatní. Ach jo...

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 08 črc 2016 16:13

To máš pravdu Ralfe, feťáky a alkoholiky také neomlouvám a nic bych jim nedala. Ale jsou i jiné případy. I slušný člověk může přijít o práci a tím nemít na placení hypotéky. Přijde exekutor, všechno zabaví a když nemá příbuzné, kteří by pomohli, skončí taky na ulici. A bez trvalého bydliště už ho nikdo nezaměstná, nemá tedy šanci se z toho vyhrabat. Nebo když je někdo trouba a nechá se o všechno okrást. Znám třeba případ tady mého souseda. Oženil se se svobodnou matkou a adoptoval dítě své manželky. Dokonce se nechal ukecat a přepsal na ní svůj dům. Netrvalo to dlouho, než se s ním rozvedla a z domu ho vyhodila. Odešel s jedním kufříkem, platí na dítě které ani není jeho a ještě k tomu nějakou půjčku. Bydlí v podnájmu a žije z ruky do pusy. Bezdomovec zatím není, ale možná brzo bude. Neházím všechny do jednoho pytle.

Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Zdravestravovani.cz a proto je doporučuji.


Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Portu.cz a proto je doporučuji.
Portu.cz a proto je doporučuji.


Poznámka majitele:
Jako admin encykloprdie.cz mám dobré zkušenosti s Acema a proto je doporučuji.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Ošetří mi lékař bez kartičky pojišťovny?
       od Daniel D. » 28 bře 2017 09:02 »
    6 Příspěvků
    2501 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    28 bře 2017 12:47
  •    Kdo může vykázat bezdomovce z prostoru ?
       od Kadleček » 28 bře 2016 10:00 »
    2 Příspěvků
    1085 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Čertík
    30 bře 2016 08:06
  •    Jak se zbavit bezdomovce?
       od Helebrantová » 15 dub 2017 10:27 »
    8 Příspěvků
    1799 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    15 dub 2017 15:45
  •    Dárek pro bezdomovce?
       od Julie » 08 pro 2017 13:12 »
    6 Příspěvků
    963 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    08 pro 2017 16:53
  •    Kdo platí za bezdomovce zdravotní a sociální pojištění?
       od František V. » 06 čer 2018 16:42 »
    4 Příspěvků
    1710 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    07 čer 2018 06:44