Stránka 1 z 1

Po jak dlouhé době se vyhlašuje celostátní pátrání?

Napsal 25 říj 2016 17:23
od Maruna
Prosím vás dneska nepřišla dcera ze školy domů a měla přijít ráno v 9 že půjdeme k doktoru. Mám o ní strašný strach. Po kolika hodinách začne policie pátrat? Děkuju za jakoukoliv odpověď

Napsal 25 říj 2016 17:25
od Paulie
Myslím že minimálně po 24 hodinách, pokud nemáte pocit že byla obětí trestného činu. Většina dětí se totiž do 24 hodin vrátí domů.

Napsal 25 říj 2016 17:31
od Mudr.Lant
Měla přijít ráno, a ty se o dceři zmiňuješ v půl šestý večer? Cos dělala do té doby?!

V takové situaci bych se okamžitě spojil s Policii České republiky!


158

Napsal 25 říj 2016 17:47
od karlos
Řeknou jí že má počkat minimálně 24 hodin do té doby pátrání nevyhlásí. Když utekli naše děti byli jsme to také hlasitá řekli že do 24 pátrání nevyhlásí. Děti se po 15 hodinách vrátili domů a vše bylo v pořádku. Pokud opravdu nemá podezření že se stal trestný čin policie pátrání nevyhlásí.

Napsal 25 říj 2016 19:02
od Mudr.Lant
Co dělat, když někoho blízkého pohřešujeme?

Především s oznámením neotálet a učinit to co nejdříve, na nejbližším policejním oddělení. Do protokolu o pohřešované osobě uvést přesný, co nejpodrobnější popis osoby včetně oblečení, zvláštních znamení, tetování, jizev po chirurgických zákrocích a další identifikační údaje osoby. Při oznámení pohřešované osoby je potřeba uvést též případný motiv odchodu, možný směr odchodu či útěku z domova, jaké věci měla osoba u sebe, (např. OP, pas, peníze v hotovosti, kreditní kartu, oblečení na delší dobu, mobilní telefon atd.). Nejlepším vodítkem pro pátrání je však aktuální fotografie osoby. Rovněž je důležité zaměřit se na kamarády, příbuzné, různé další styky, u kterých by se pohřešovaná osoba mohla zdržovat. U seniorů nebo nemocných osob je důležité sdělit rovněž typ nemoci a zda užívají nějaké léky.
Před ohlášením pohřešování osoby by měl oznamovatel zvážit, zda jde skutečně o osobu pohřešovanou a to v pravém smyslu slova, která je případně v ohrožení života popř. zdraví , nebo se jedná pouze o zdržení, nebo “ zapomenutí se“. To platí zejména u osob dospělých. V případě dětí , seniorů a osob zdravotně indisponovaných by oznamovatel s návštěvou policejní stanice neměl otálet .
Důležitá je také prevence a to zejména u dětí. Naši potomci by měli již v rodině získat důležité návyky a to zejména v oblasti kontaktu s cizími lidmi a komunikace s rodiči, by měla fungovat například v případech, že se zdrží ve škole, v kroužku, nebo u kamaráda. V dnešní době rozvoje komunikačních technologií není nic snazšího než kontaktovat rodinné příslušníky a o tomto je informovat. Podobná doporučení však platí pro všechny, kteří se mimo plán zdrží mimo místo svého trvalého bydliště a tímto zdržením by mohli své blízké přivést do nejistoty ohledně svého osudu.

Územní odbor Policie ČR
Služba kriminální policie a vyšetřování
Oddělení obecné kriminality
Skupina pátrání

Napsal 25 říj 2016 19:43
od karlos
Jestliže se vám ztratil blízký člověk a vy jste jej do 24 hodin nenašli.

Zdroj: http://www.policie.cr
Odstavec - Kdy volat policii.

Napsal 13 led 2017 09:08
od Mudr.Lant
Nový případ, kdy policie zahájila pátrání okamžitě po nahlášení.

Matka nahlásila zmizení své 12leté dcery ve středu kolem 18.45. Od té doby po ní policisté pátrají.
http://www.novinky.cz/krimi/426287-poli ... linku.html

Takže ne po 24 hodinách!!!