Stránka 1 z 1

Je správné aby lidé s dědičnou chorobou měli děti?

Napsal 14 bře 2017 13:30
od Ann
Například dva alergici, neměli by předem zvážit jak se bude žít dítěti, které si spolu pořídí?

Napsal 14 bře 2017 13:34
od Petra Bajerová
Myslím si že určitě by se o to zajímat měli. Dítě které se narodí to nemůže nějak ovlivnit. Pokud by byl velký předpoklad že dítě bude mít nějakou dědičnou chorobu, hodně bych to zvážila.

Napsal 14 bře 2017 14:13
od satam
Budoucí rodiče by především měli znát zdravotní stav svůj i partnera a podle toho se zařídit.
Jinak dnes existují genetické a jiné testy, které dokážou některé "vady" plodu podchytit a opět podle výsledků těch testů reagovat.
Ovšem zakazovat lidem s dědičnou chorobou mít děti je přinejmenším sporné a nehumánní. -:u -:u -:u

Napsal 14 bře 2017 14:38
od Mudr.Lant
... píšeš nehumánní a ty tři -:u je co? :lol:

Napsal 14 bře 2017 15:40
od Ann
satam Ovšem zakazovat lidem s dědičnou chorobou mít děti je přinejmenším sporné a nehumánní. -:u -:u -:u
Nehumánní je hlavně množení postižených dítek. A klepnout chceš koho? :o

Napsal 14 bře 2017 15:52
od satam
Vidím, že to berete trochu jako chov zvířat: Jedince pro chov nevhodné (třeba z důvodu dědičných vad) je třeba vyřadit. No, to jsme to dopracovali :shock:
Ann Například dva alergici, neměli by předem zvážit jak se bude žít dítěti, které si spolu pořídí?
Vzhledem k počtu alergiků v dnešní mladé generaci minimálně Evropa během dvou generací vymře, pokud budeme takhle uvažovat :shock:
A co se týká toho klepnutí, tak jsem předpokládal, že je velmi snadné pochopit, že je na ty, kteří by chtěli lidem s dědičnou chorobou zakazovat mít děti :shock:

Napsal 15 bře 2017 04:01
od nechápavá
Tak například v rodině, kde se vyskytuje Huntingtonova choroba je možnost, aby si děti udělaly v dospělosti test, zda chorobu nezdědily a mohly se pak rozhodnout, zda mít děti. Přesto to psychologové nedoporučují. To proto, aby měly možnost prožít plnohodnotný život a založit rodinu i s tím rizikem. Kdo se někdy setkal s podobou této nemoci, jejím průběhem a koncem pochopí, že je docela síla číst polemiku o správnosti v případě "pouhých" alergiků.
https://www.youtube.com/watch?v=U4BSZ4FlGRg

Napsal 15 bře 2017 06:51
od Ann
Moji otázku jste si vyložili jinak. Já se ptala se na alergie. To pochopila jenom Petra Bajerová. Samozřejmě že nechci nikomu brát právo mít dítě, jen říkám, že rodiče by měli předem zvážit, jak se bude žít tomu dítěti, které se s nemocí už narodí. Přitom jestliže někdo dědičnou chorobu má v genech, stačilo by najít si partnera který ji nemá a dát tím svému dítěti šanci, aby se narodilo zdravé. Protože když se sejdou dva alergici, jejich dítě má šanci, že nebude alergik téměř nulovou. Na tohle se žádné testy v průběhu těhotenství dělat nedají. Říct si mě se líbí (třeba Pepík) sice je alergik, ale to já taky a já s ním chci mít dítě je krajně sobecké. To dítě nebude chápat proč nesmí na jaře ven, když je hezky a všechno kvete, proč si nesmí vzít od kamaráda sušenku, proč nesmí do školní jídelny jako ostatní děti, proč má svědivé vyrážky a jiné děti se mu za to posmívají. Nemohlo si vybrat, jestli se vůbec chce narodit. Rodiče ano, ti to mohli zvážit, ale sobecky se drželi svého – mám na to nárok....

Napsal 15 bře 2017 07:45
od satam
V tom případě jsi použila špatný nadpis i špatně formulovala otázku.
V nadpise je "dědičná choroba", v otázce je "Například dva alergici".
Takže to chápu tak, že se ptáš na dědičné choroby a alergiky uvádíš jako jeden z možných příkladů.
Pak se nediv mým odpovědím ;)